Телеканалу «UKRLIVE» призначено перевірку через поширення необ’єктивної інформації щодо пандемії COVID-19 і дезінформаційних тверджень - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Телеканалу «UKRLIVE» призначено перевірку через поширення необ’єктивної інформації щодо пандемії COVID-19 і дезінформаційних тверджень

Національна рада на засіданні 4 листопада призначила позапланову безвиїзну перевірку телеканалу «UKRLIVE» (ТОВ «Телепростір», м. Київ) через висловлювання в ефірі Олександра Охріменка щодо пандемії COVID-19, які можуть загрожувати або  спричинити серйозні ризики для життя і здоров’я населення України та системи охорони здоров’я. Також регулятор аналізуватиме поширену в ефірі каналу заяву Віктора Медведчука, що містила твердження дезінформації.

Моніторингом Національної ради 29 жовтня зафіксовано трансляцію в ефірі телеканалу «UKRLIVE» передачі «Український формат». Один із її фрагментів був присвячений темі  пандемії і поширенню СOVID-19. Учасниками цієї передачі були Олександр Охріменко, економічний експерт, президент українського аналітичного центру, і  Валентина Маркевич, доцент, кандидат медичних наук. Її ведучі – Ростислав Сухачов і Діана Панченко.

У прямому ефірі Олександр Охріменко публічно висловився про те, що в Україні немає епідемії COVID-19, а захворювання населення не тільки в Україні, але й в інших країнах світу викликані сезонним грипом і мають характер історичної норми. Він закликав відмінити боротьбу з епідемією СOVID-19: «Відмініть надбавки за коронавірус, відмініть боротьбу з коронавірусом – коронавірус зникне». На його думку, характер масових захворювань в Україні не містить загроз здоров’ю і життю людей, а тому не потребує заходів із вакцинації. Її він назвав лише можливістю для корупційних дій.

Передача «Український формат» транслювалася також у повторі. Це давало можливість телерадіоорганізації здійснити редакційний контроль і не допустити поширення інформації, яка може зашкодити здоров’ю людей та спотворити їх свідомий вибір щодо необхідності вакцинації. Отже, ТОВ «Телерадіопростір» було допущено повторну трансляцію передачі з недостовірною, необ’єктивною інформацією щодо коронавірусу та вакцинації.

Крім того, 2 листопада в ефірі мовника зафіксовано репортаж із включенням до студії виступу Віктора Медведчука, в якому пролунала заява щодо механізмів «зовнішнього управління» в Україні і в цілому в питаннях системи державного устрою нашої країни.

Національна рада призначила ТОВ «Телепростір» позапланову безвиїзну перевірку, щоб  перевірити дотримання компанією вимог пунктів а) і в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Вони зобов’язують телерадіоорганізації дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії і поширювати об’єктивну інформацію.

Перевірку буде проведено у період із 19 листопада по 3 грудня. Компанія має надати Національній раді необхідні документи і матеріали до 24 листопада.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше