Телеканалу «Вінниччина» призначено перевірку через порушення мовлення у дні пам’яті, а радіостанції «Гуцульське радіо» – через неусунення попередніх порушень - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Телеканалу «Вінниччина» призначено перевірку через порушення мовлення у дні пам’яті, а радіостанції «Гуцульське радіо» – через неусунення попередніх порушень

Члени Національної ради на засіданні 30 вересня вирішили перевірити діяльність ОА «Вінницька громадська ТРК «Вінниччина», м. Вінниця (логотип «Вінниччина») і ТОВ «Парбат», м. Київ (позивні «Гуцульське радіо»). Підставою для призначення позапланової безвиїзної перевірки телеканалу «Вінниччина» стали ознаки порушення мовлення у день пам’яті, що відзначався в Україні 8 вересня, а радіостанції «Гуцульське радіо» неусунення порушень,  за які вона отримала попередження.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 8листопада 2018 року № 2608-VІІІ 8 вересня відзначався День пам’яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках. Національна рада постійно закликає телерадіоорганізації у пам’ятні дні гідно вшановувати пам’ять співвітчизників і відповідально підходити до планування свого контенту.

Однак моніторингом ефіру телеканалу «Вінниччина» за цей день було виявлено, що ліцензіат у проміжок часу між 06:00 та 13:23 не розмістив на екрані відповідного стилізованого зображення або палаючої свічки і взагалі не транслював інформацію про цей день. Не було оголошено і хвилини мовчання о 12:00.

Прикро, що 11 березня 2021 року Національна рада вже призначала цьому мовникові позапланову безвиїзну перевірку за аналогічні порушення 20 лютого, коли Україна вшановувала Героїв Небесної Сотні, але мовник, вочевидь, не зробив необхідних висновків.

Перевірка чекає ще на одного ліцензіата – «Гуцульське радіо», яке, на жаль, не усунуло попередніх порушень і не виконало рішення регулятора.

15 липня цього року Національна рада оголосила радіостанції попередження через недотримання нею власної програмної концепції мовлення, а також конкурсних вимог. Тоді регуляторний орган вказав компанії на необхідність виправити порушення і не припускатися їх у подальшому.

Щоб перевірити, чи усунула компанія порушення, через які отримала попередження, фахівці Національної ради 2 серпня цього року здійснили моніторинг її програм. І знову було зафіксовано ознаки недотримання програмної концепції. Виявлено зменшення обсягу інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач. Відповідно до ліцензії їх має бути не менше 12 год 36 хв/добу, але фактично вони становлять всього 6 год 02 хв/добу. Не відповідає ліцензійним умовам і формат мовлення – з інформаційно-музичного він змінився на музично-інформаційний. Окрім того, моніторинг за 2 серпня, як і попередній за 11 березня, так і не виявив в ефірі цієї радіостанції інформаційних передач місцевої тематики, зокрема про події у Верховині чи Івано-Франківській області, хоча в загальному обсязі власного мовлення компанії їх наявність має становити не менше ніж 15%.

Факти неусунення товариством порушень частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пунктів а) та б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» стали підставою для призначення йому позапланової безвиїзної перевірки. До 21 жовтня мовник повинен надати Національній раді необхідні для проведення перевірки матеріали.

Після перевірок члени Національної ради ухвалять відповідні рішення стосовно обох ліцензіатів.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше