Телеканали «НАШ» і «Максі-ТВ» оштрафовано за недостатній обсяг української мови в ефірі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Телеканали «НАШ» і «Максі-ТВ» оштрафовано за недостатній обсяг української мови в ефірі

Рішеннями від 10 лютого Національна рада оштрафувала двох ліцензіатів – ТОВ «Наш 365» і ТОВ «Наша Прага», які мовлять із логотипом «НАШ». Підставою стали виявлені під час позапланових безвиїзних перевірок порушення законодавства щодо ведення передач українською мовою. Сума штрафу становить 5% збору, сплаченого компаніями за отримання ліцензії.

Перевірка телеканалів відбувалася на звернення громадянина А. Смолія і базувалася на тижневих моніторингах ефірів мовників за період із 8 по 14 липня 2021 року.

Перевірка встановила, що у зазначений час на телеканалі «НАШ» (ТОВ «Наш 365») українською мовою були в ефірі 2 год 26 хв передач, що становить 8,71%. А обсяг передач недержавною мовою становив 25 год 34 хв або 91,29%.

Водночас ці показники на телеканалі «Максі-ТВ» (ТОВ «Наша Прага») були відповідно 2 год 25 хв (8,68%) і 25 год 35 хв (91,32%).

Цей факт свідчить про порушення мовниками частини другої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», адже частка передач українською мовою в ефірі супутникових телеканалів має становити не менше ніж 75 відсотків загальної тривалості передач та/або фільмів.

Крім того, в ефірі телеканалу «НАШ» передачі власного виробництва у повторі транслювались недержавною мовою без субтитрування українською. Це порушує вимоги абзацу третього частини п’ятої статті 10 профільного Закону.

Зазначені порушення законодавчих норм відповідно до статті 72 Закону є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу». Отже, сума штрафу для кожної з компаній ТОВ «Наш 365» і ТОВ «Наша Прага» становитиме 24 934,05 грн.

Штраф до державного бюджету необхідно сплатити упродовж 30 днів із дня повідомлення Національною радою про ухвалені нею рішення.

Компанії зобов’язано із дня набуття чинності рішеннями регуляторного органу  привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. 

Також на засіданні 10 лютого Національна рада застосувала до ТОВ «Наш 365» і ТОВ «Наша Прага» санкції штрафу і звернення до суду про анулювання ліцензії через поширення в ефірі мови ворожнечі.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше