Телекомпанії «Глас» і «Радіо Академія» призначено позапланові перевірки - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Телекомпанії «Глас» і «Радіо Академія» призначено позапланові перевірки

З огляду на результати моніторингу мовлення 9 жовтня Національна рада  призначила позапланові виїзні перевірки двом ліцензіатам. Компанію ТОВ «ТРК «Глас» з Києва вирішено перевірити щодо виконання квоти української мови, ТОВ «Радіо Маяк», що мовить в Одесі із позивним «Радіо Академія», регулятор перевірить на дотримання умов ліцензій.

В ефірі телекомпанії «Глас» виявлено ознаки порушення частини другої,  частини четвертої та абзацу третього частини п`ятої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Зокрема, у період з 25 вересня по 1 жовтня 2019 року моніторинг Національної ради зафіксував, що у визначені законодавством проміжки часу обсяг передач та фільмів, виконаних державною мовою,  а також частка передач новин державною мовою в ефірі телеканалу становили менше як 75%. Крім того, мовник транслював власні програми та передачі без субтитрування державною мовою, як того вимагає закон.

18 липня 2019 року до одеської радіостанції «Радіо Академія» було застосовано санкцію «оголошення попередження» та зобов’язано протягом двох тижнів усунути виявлені порушення вимог частини сьомої статті 27 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Оскільки після завершення встановленого строку моніторинг мовлення знову зафіксував, що «Радіо Академія» не здійснює ефірне радіомовлення, передбачене його ліцензією, мовника вирішено перевірити повторно задля з’ясування стану виконання ним рішення Національної ради.    

На підставі результатів проведених перевірок до компаній ТОВ «ТРК «Глас» і ТОВ «Радіо Маяк» будуть ухвалені відповідні рішення.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше