Телерадіокомпанії «Лаванда» і «Відікон» на час карантину мовитимуть зі змінами у програмних концепціях - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Телерадіокомпанії «Лаванда» і «Відікон» на час карантину мовитимуть зі змінами у програмних концепціях

Члени Національної ради під час засідання 13 травня розглянули заяву ТОВ «ТРК «Лаванда», м. Одеса (кабельне мовлення, логотип «TV8») та три клопотання ТОВ «ТРК «Відікон», м. Суми (ефірне мовлення, позивні «Діва-радіо»; багатоканальне мовлення, логотип «V»; багатоканальне мовлення (МХ-5), логотип «V Відікон). Ці компанії просили дозволу регулятора тимчасово відступити від деяких умов своїх програмних концепцій на мовлення, зважаючи на запровадження карантинних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Фахівці Національної ради проаналізували запропоновані товариствами зміни у мовленні та визнали їх допустимими.

Одеська компанія ТОВ «ТРК «Лаванда» планує відступити від умов програмної концепції на мовлення, передбаченої додатком 4 до ліцензії на мовлення №№ 00417-м від 26.01.2017, суттєво зменшивши частку програм власного виробництва –   з 11 годин (45,8 %) до 1 години (4,2 %). Окрім того, вона вирішила змінити і формат мовлення – інформаційно-просвітницький на науково-просвітницький. Також товариство вносить зміни і у розподіл програмного наповнення.

Зокрема, оновлена програмна концепція передбачає значне зменшення кількості часу на ретрансляцію інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач – замість 8 годин ліцензіат зазначає лише 40 хвилин. Водночас збільшується кількість культурно-мистецьких (4 години 20 хвилин замість 1 години 35 хвилин) і науково-просвітницьких (4 години 40 хвилин замість 1 години 30 хвилин) передач.

Клопотання сумського ТОВ «ТРК «Відікон» стосувалися змін за ліцензіями на ефірне та багатоканальне мовлення. Відповідно до заявлених змін товариство планує зменшити загальний обсяг мовлення з 24 годин до 18 годин, а також переглядає розподіл програмного наповнення –  буде зменшено обов’язкову частку окремих передач від загального обсягу мовлення.

Члени регуляторного органу затвердили цим мовникам зміни до програмних концепцій, акцентувавши, що після завершення обмежувальних заходів вони зобов’язані будуть відновити передбачене умовами їхніх ліцензій повноцінне мовлення.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше