Телерадіокомпанії «МТВ-ПЛЮС» із Запорізької області призначено перевірку

12.11.2020

12 листопада регуляторний орган на основі попередньо проведеного моніторингу призначив ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС» (логотип «МТВплюс»), смт Мирне Запорізької області, безвиїзну позапланову перевірку. Підставою стали порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в частині дотримання програмної концепції мовлення та інформування про свої вихідні дані.

Моніторинг Національної ради був проведений 30 вересня. Того дня було зафіксовано, що телекомпанія зменшила частку програм власного виробництва (із 4 год. 30 хв. до 2 год. 48 хв. 40 сек. на добу), обсяг розважальних передач (із 2 год. 51 хв. до 1 год. 20 хв. на добу), обсяг фільмопоказу (із не менше як 10 год. 10 хв. до 26 хв. 05 сек. на добу). Змінено формат мовлення: за ліцензією передбачено розважально-інформаційний із фільмопоказом, а фактично був інформаційно-аналітичний.

Також зафіксовано не передбачену ліцензією на мовлення ретрансляцію програми ТОВ «НАШ 365» (логотип «НАШ»), м. Київ, загальним обсягом 19 год. 30 хв. 05 сек. на добу. Однак ліцензією на мовлення ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС» передбачено ретрансляцію лише програми ТОВ «Солар медіа» (логотип «Сонце») загальним обсягом не більше ніж 19 год. 30 хв. на добу.

Крім того, законодавство зобов’язує телерадіоорганізації повідомляти свої вихідні дані (найменування, позивні, логотип або емблему). В ефірі ліцензіата під час ретрансляції програми ТОВ «НАШ 365» (упродовж 19 год. 30 хв. 05 сек.) зафіксовано  наявність водночас двох логотипів: «МТВплюс» і не передбачений ліцензією на мовлення логотип «НАШ».

Таким чином, Національна рада перевірить ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС» щодо дотримання ним частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, частин першої, третьої статті 46, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Перевірка відповідно до рішення буде проведена в період із  01 по 18 грудня 2020 року. Також регулятор зобов’язав телерадіокомпанію надати низку документів, які стосуються показу і виробництва програм і передач.