Телерадіокомпанії «Шансон» призначено позапланову перевірку

12.03.2016

Телерадіокомпанії «Шансон» (позивні «Радио Шансон») рішенням регуляторного органу 10 березня призначено позапланову перевірку на основі матеріалів проведеного моніторингу мовлення компанії у Харкові на частоті 103,5 МГц.

У липні 2015 року під час планової перевірки ліцензіата серед низки порушень було зафіксовано і порушення частини першої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше як 50 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт або музичні твори українських авторів чи виконавців) та частини сьомої статті 27 (ліцензіат зобов’язаний виконувати умови ліцензії), оскільки частка музичних творів українських авторів та виконавців становила 47%. Ліцензіата було зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Моніторинг програмного наповнення телерадіокомпанії «Шансон», проведений 27.12.2015 у м. Харкові на частоті 103,5 МГц, зафіксував, що частка музичних творів українських авторів та виконавців становила 27,7%. Це, за словами члена Національної ради Сергія Костинського, свідчить про систематичність порушень мовником вітчизняного законодавства й умов власної ліцензії.

Водночас представник компанії запевнив, що нині частка музичних творів українських авторів чи виконавців в ефірі радіостанції становить понад 55%, і компанія з’ясує, як могла виникнути ситуація, про яку свідчить моніторинг регулятора.

Для того, щоб докладно розібратися з усіма обставинами, Національна рада призначила ліцензіату позапланову перевірку.