Телерадіокомпанії «Славія» із Запорізької області призначено позапланову перевірку

16.07.2020

16 липня Національна рада вирішила призначити ТОВ «Телерадіокомпанія «Славія» (позивні «Славія»), м. Пологи Запорізької обл., позапланову перевірку. Причиною стала трансляція пісні у виконанні Олега Газманова.

23.06.2020 моніторингом регуляторного органу в ефірі радіостанції у передачі «На хвилі бажань» о 17.45 зафіксовано трансляцію аудіовізуального твору «Офіцери» («Офицеры») у виконанні співака Олега Газманова.  Його прізвище міститься в Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Тому цей факт є ознакою  порушення ліцензіатом вимог абзацу десятого частини другої статті 6 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Ці норми кажуть про те, що не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, а також зобов’язують телерадіоорганізацію дотримуватися законодавства України і вимог ліцензії.

За результатами перевірки Національна рада ухвалить рішення відповідно до вимог законодавства.