Телерадіоорганізації 29 серпня гідно відзначили День пам’яті полеглих захисників

02.09.2021

Майже всі телерадіокомпанії країни свідомо і відповідально поставилися до відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Про це повідомив член Національної ради Максим Онопрієнко перед початком засідання регуляторного органу 2 вересня.

Національна рада постійно нагадує своїм ліцензіатам про те, що у пам’ятні дні вони повинні максимально обережно підходити до планування своїх програм. А цей день – 29 серпня,  що приурочений воєнним подіям на сході України, коли під час Іловайської трагедії українська армія зазнала найбільших втрат,  є особливо  болісним і щемливим, бо всі ці трагічні події чітко закарбувалися в пам’яті наших сучасників.

За словами Максима Онопрієнка, результати моніторингів ліцензіатів засвідчили, що цього пам’ятного дня телерадіоорганізації виконали свій обов’язок і добросовісно дотримувалися Правил мовлення.

«І це справді важливо – говорити не лише про порушення, а й про позитивні речі. І тут йдеться не тільки про відповідальність і професіоналізм, тому що так у Правилах прописано, а й з точки зору громадянської позиції і власне знаковості цієї дати», – наголосив він.

Невеличкі винятки, на жаль, є, бо зафіксовано одне порушення в Сумах – телекомпанія «СТС» не дотрималася вимог Правил ведення мовлення у дні пам’яті, тож цей випадок буде розглянуто на наступному засіданні. Перевіряється інформація і щодо ефіру радіостанції «ДАНІ ФМ» із Харківської області.

Національна рада завжди принципова у питаннях дотримання вимог щодо програмного наповнення в дні пам’яті, а результати моніторингів підтверджують, що медіа думають, як краще інформувати суспільство про такі важливі дати, і це дуже добрі зміни, які ми спостерігаємо.