Тематика прав людини у цифровій сфері обговорюється сьогодні на платформі Ради Європи - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Тематика прав людини у цифровій сфері обговорюється сьогодні на платформі Ради Європи

18 жовтня 2021 року відбувається симпозіум «Права людини у цифровій сфері», організований спільними зусиллями Генерального консульства Японії при Раді Європи, Генерального консульства Сполучених Штатів Америки у Страсбурзі, Генерального директорату Ради Європи з прав людини та верховенства права, Європейського суду з прав людини та Фонду Рене Кассена. Участь у заході від Національної ради беруть перший заступник голови Валентин Коваль, начальниця відділу міжнародного співробітництва Ірина Моцар і заступниця начальника відділу міжнародного співробітництва Ганна Мазарська.

Цифрова трансформація сучасного суспільства, безумовно, є однією з найшвидших і найглибших змін цивілізації, які людство коли-небудь відчувало. Цифрова ера спонукає нас все більше і більше спілкуватися в інтернеті з інформаційною, розважальною, споживацькою чи робочою метою. Пандемія Covid-19 виявила і розкрила потенціал цифрових послуг, які дали змогу людям далі взаємодіяти, а також зробили нас більш стійкими. Однак залишається багато питань щодо наслідків такої трансформації та її впливу на права людини.

Доповідачі з різних правових систем та юрисдикцій, експерти і представники уряду в рамках одноденного семінару «Права людини в цифровій сфері» обміняються думками щодо багатоаспектності захисту прав людини у цифровій сфері у нашому повсякденному житті.

Серед актуальних питань для обговорення програма заходу містить проблематику конфіденційності в умовах збільшення використання віртуального простору й розвитку таких технологій, як штучний інтелект.

Питання свободи вираження поглядів і доступу до правильної та достовірної інформації, які тісно пов’язані з інтернетом, будуть розглядатися під час заходу в контексті їх вразливості до можливої заборони, видалення або спотворення контенту у всесвітній мережі, що можуть бути реалізовані деякими зацікавленими сторонами відповідно до своїх інтересів.

Ще одним викликом цифрових трансформацій, який вимагає ретельного збалансування для забезпечення ефективного реагування з боку кримінального правосуддя з відповідними гарантіями верховенства права, є повноцінне використання наших прав у кіберпросторі, що повинно супроводжуватись належним захистом від ризиків в онлайн-середовищі. Але право на приватне життя, людська гідність, безпека, недоторканність особи, недискримінація перебувають під загрозою кіберзлочинності. Важливим аспектом обговорень під час заходу стане питання виконання урядами своїх позитивних зобов’язань щодо захисту людей від злочинів і захисту основних прав жертв кіберзлочинності.

Обговорення відбуватимуться з урахуванням сучасних дебатів у глобальному масштабі щодо дій, які необхідно внести у комплексний підхід, спрямований на розв’язання проблем внаслідок радикальних змін, які цифровізація здійснює в онлайн- та офлайн-середовищі.

Отримати додаткову інформацію і доєднатися до відеотрансляції заходу можна за посиланнями:

https://www.coe.int/en/web/freedom-expression/human-rights-in-digital-sphere

https://www.facebook.com/events/735700931159919

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше