ТОВ «Телемережа «УНІКА-ТV» оголошено чергове попередження

18.11.2016

Національна рада оголосила чергове попередження ТОВ «Телемережа «УНІКА-ТV», м. Київ (логотип «Планета») через трансляцію передачі расистського та антисемітського змісту. Відповідне рішення ухвалив регулятор під час засідання 18 листопада.

У зв’язку зі скаргою громадянина Вадима Гуревича 09.09.2016 Національна рада здійснила моніторинг телеканалу «Планета», який зафіксував наявність  передачі за участі Девіда Дюка, в якій відбувалася пропаганда винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження, та здійснення інших вчинків, за якими наступає кримінальна відповідальність, що є ознакою порушення вимог абзаців шостого, чотирнадцятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

У зв’язку з цим 29.09.2016 Національна рада призначила ліцензіату позапланову перевірку. Але провести перевірку не вдалося, оскільки за адресою, вказаною уповноваженим представником за дорученням Болотенюком С.В., працівників ліцензіата виявлено не було. У телефонній розмові Болотенюк С.В. повідомив, що компанія відмовляється брати участь у перевірці та за вказаною адресою не прибув.

Національна рада визнала порушення ТОВ «Телемережа «УНІКА-TV», пункту 4.2. Інструкції, оскільки ліцензіатом не було надано можливості уповноваженим працівникам Національної ради здійснити позапланову перевірку, і оголосила компанії попередження. Регулятор зобов’язав компанію протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.