Трансляція телеуроків не буде індульгенцією для каналів Медведчука – Герасим’юк - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Трансляція телеуроків не буде індульгенцією для каналів Медведчука – Герасим’юк

Перша заступниця голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк наголосила, що трансляція телеуроків на телеканалах «112 Україна», NewsOne і ZIK не дасть їм ніяких преференцій у випадку розгляду регулятором порушень в ефірі цих мовників.

Про це пані Герасим’юк сказала, коментуючи «Детектору медіа» звернення народної депутатки Наталі Піпи щодо неприпустимості трансляції телеуроків на проросійських каналах, які належать соратнику Віктора Медведчука Тарасу Козаку.

«У будь-якому разі участь у таких суспільно важливих проєктах, як освітній проєкт, не буде індульгенцією для жодного з інформаційних каналів, якщо вони будуть порушувати закони, які унеможливлюють пропаганду, маніпуляції, поширення фейків і ворожої інформації. Це не дасть їм ніякої преференції при розгляді Нацрадою подібних порушень. А ми моніторимо постійно і будемо реагувати миттєво», – наголосила пані Герасим’юк.

Вона нагадала, що Нацрада не була долучена до проєкту «Всеукраїнська школа онлайн» і не мала впливу на залучення телеканалів до нього: «Ми не долучені до цього проєкту. Це міністерство освіти та президентська ініціатива».

Однак пані Герасим’юк зауважила, що особисто зверталася до ініціаторів проєкту із застереженням щодо залучення телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK. «Я непублічно звернулася до авторів цього проєкту з подібною думкою. Я не можу огульно без якогось офіційного визначення цих каналів як пропагандистських саме таку дефініцію до них застосовувати. Я висловила свою персональну думку про те, що розумію тих директорів шкіл, які висловилися зараз проти того, щоб діти їхніх шкіл вчилися, переглядаючи ці канали».

«Звичайно, трансляція телеуроків впливатиме на підвищення дивлення подібних каналів. А канали зараз не гребують тим, щоби вкидати якісь речі, які мають ознаки пропаганди. Ми про це не забуваємо, коли моніторимо ці канали. І будемо свою позицію висловлювати найближчим часом», – зауважила перша заступниця голови Нацради.

За її словами, Нацрада також реагуватиме на зміну програмних концепцій телеканалів, які мають звернутися до регулятора щодо тимчасової зміни сітки мовлення. «Але комусь заборонити транслювати освітні програми – це не наше повноваження», – додала вона.

 

Джерело “Детектор медіа

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше