«ТРК Краматорськ» систематично порушує умови ліцензії

01.02.2012

Національна рада вирішила звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії ТРО «ТРК Краматорськ», що мовить у Краматорську Донецької області. Перевірки Національної ради виявили системні порушення законодавства України в діяльності компанії.

За результатами моніторингу від 25 січня 2012 року зафіксовано низку порушень Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Порушено ч. 5 ст. 42, яка зобов’язує провайдерів програмної послуги здійснювати ретрансляцію телепрограм та передач у багатоканальних телемережах, відповідно до переліку телепрограм та передач, які передбачено надавати у складі програмної послуги. Зокрема:

 збільшено ресурс багатоканальної телемережі (за ліцензією – 45 каналів, фактично – 57),
 транслювалося більше програм ніж придбано для ретрансляції (за ліцензією – 48, із них вітчизняних – 27, фактично – 59, із них 35)
 не ретранслювалися передбачені ліцензією 4 програми: РБК-ТВ, РТР-Планета, Eurosport та Eusport 2;
 без дозволу Національної ради ретранслювалися 17 програм: Disney channel, Comedy TV, „Футбол +”, ТОВ „Хмарочос Медіа”, М2, Discovery Travel & Living, Animal planet, „Перший автомобільний”, English club, „Максі ТВ”, К-1, „РТР-Россия”, Discovery channel, „Первый канал. Всемирная сеть”, „Спорт1”, „Спорт 2”, UBR;

Також порушено ч. 2 ст. 42, яка визначає, що при ретрансляції іноземних програм їх необхідно адаптовувати до вимог законодавства України. Виняток становлять програми від виробників країн ЄС або тих, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. ТРО «ТРК Краматорськ», відповідно до даних моніторингу, ретранслює неадаптований канал «РТР-Россия».

Також зафіксовано невиконання рішення Національної ради № 2265 від 21.09.2011, оскільки ТРО „ТРК Краматорськ” у формі ТОВ не вилучило з переліку програм універсальної програмної послуги програму ТОВ „ТРК „САТ-плюс”/ ТОВ „Інформаційна ТРК „Схід-плюс”.

Окрім цього, за останні три роки компанії було оголошено три попередження, які вона не скасувала.

_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada