Трьом ліцензіатам оголошено попередження

01.03.2018

За результатами планових перевірок рішеннями Національної ради 1 березня до трьох мовників застосовано санкцію оголошення попередження. Це – ТОВ «Новини 24 години», м. Київ (логотип «NEWSONE»), ТОВ «Чернівецький промінь», м. Чернівці («Чернівецький промінь (комбіноване)») і ТОВ «ММДС ТВ» («15»), м. Червоноград Львівської області.

Перевірка телеканалу «NEWSONE» за ліцензією на аналогове мовлення (відрізки часу, загалом 4 години) на 49 ТВК у м. Волочиську і 49 ТВК смт Теофіполі Хмельницької області засвідчила наявність порушень Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Зокрема, ліцензіат не здійснює мовлення у м. Волочиську, не відповідає умовам ліцензії оператор телекомунікацій: за ліцензією – Концерн РРТ, фактично – ТОВ «Телемережі України», не було в ефірі й інформації про назву та адресу виробника деяких передач, що транслювалися 1 лютого, в день, коли проводився моніторинг.

Під час перевірки «Чернівецького променя» (багатоканальне мовлення в МХ-5) зафіксовано порушення пункту е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (телерадіоорганізація зобов’язана виконувати правила рекламної діяльності і спонсорства, встановлені законодавством), оскільки транслювалась рекламна інформація «Виступ гурту Бадмінтон» і «Виступ Братів Шумахерів» без відповідного відокремлення від інших програм і передач.

Цілу низку порушень законодавства виявлено перевіркою телеканалу «15». Так, у день проведення моніторингу 19 січня цього року всі передачі власного і вітчизняного виробництва були розміщені без даних про авторів, а також без інформації про виробника. У проміжку часу 12:23:00 – 14:12:00 було зафіксовано відсутність мовлення, а мовником порушено програмну концепцію мовлення: зменшено загальний обсяг мовлення, частку програм власного виробництва, мінімальну частку національного аудіовізуального продукту, обсяг інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач, в ефірі ліцензіата транслювалася аудіовізуальна продукція іноземного виробництва, що не передбачено ліцензією (1 год. 44 хв./добу). У часовому проміжку із 00:00:00 до 10:24:00 на екрані не було логотипа «15».

Також під час перевірки уповноваженим особам Національної ради не надано записів передач, які ліцензіат транслював протягом 14 діб, хоча відповідно до частини четвертої статті 48 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» записи усіх передач мають зберігатися упродовж цього періоду. Крім того, у часовому проміжку 00:00:00 – 01:00:00 обсяг реклами становив 12 хв. 40 с. (21%), що є порушенням частини першої статті 13 Закону України «Про рекламу», адже на телебаченні час мовлення, відведений на рекламу і телепродаж, не може перевищувати 15 відсотків протягом кожної астрономічної години фактичного мовлення.

Національна рада зобов’язала усіх мовників упродовж місяця виправити порушення і увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.