Трьом ліцензіатам оголошено попередження - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Трьом ліцензіатам оголошено попередження

Національна рада на засіданні 29 березня розглянула матеріали планових і позапланових перевірок, за результатами яких КП «Студія «Мелітопольський район», «Творче об’єднання «Коростеньмедіа», а також ТОВ «СІТБ» оголошено попередження.  

 Так, під час планової перевірки КП «Студія «Мелітопольський район» Мелітопольської районної ради, с. Семенівка Мелітопольського району Запорізької обл. (проводове мовлення (УР-1), позивні «РТБ») було зафіксовано порушення частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки відомості про власника не відповідали ліцензійним умовам. Зміни відбулися у березні минулого року, однак мовник не звертався до регулятора щодо переоформлення ліцензії.

За результатами планової перевірки КП Коростенської міської ради «Творче об’єднання «Коростеньмедіа», м. Коростень Житомирської обл. (місцеве багатоканальне мовлення (МХ-5), було встановлено, що мовник проігнорував вимоги чинного законодавства України, не повідомивши вчасно Національну раду про зміну органів управління (у 2015 році змінився директор, а в жовтні минулого року –  склад редакційної ради) та визначеної програмної концепції мовлення (збільшено обсяг розважально-музичних передач). А це є прямим порушенням частини сьомої статті 27 та частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Провайдер програмної послуги ТОВ «СІТБ», м. Суми, не дотримався вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема частини дев’ятої статті 39, оскільки універсальна програмна послуга ретранслюється не в повному обсязі, а саме: відсутні 4 програми: ПАТ «НСТУ» («UA:Культура») – в аналоговій технології розповсюдження програм; ПАТ «НСТУ» («Перший канал Українського радіо»), ПАТ «НСТУ» (Другий канал – «Промінь»), ПАТ «НСТУ» (Третій канал – «Радіо «Культура») – у цифровій технології розповсюдження програм. Також ним порушено частину п’яту статті 42 зазначеного закону, адже не дотримано загальної концепції добору програм для ретрансляції. Окрім того, зафіксовано збільшення кількості програм: відповідно до ліцензії – 130 (кількість вітчизняних програм – 82), фактично в мережі – 180 програм (із них  вітчизняних – 92).

Національна рада оголосила зазначеним ліцензіатам попередження і зобов’язала упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензій і норм чинного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше