Трьом ліцензіатам оголошено попередження

15.09.2017

За результатами планових перевірок двом провайдерам – ТОВ «Телерадіокомпанія – МІРІК-ТВ», м. Запоріжжя, і ТРК «Тодор» (у формі ПП), м. Ладижин Вінницької області, а також Новосанжарській редакції районного радіомовлення, смт Нові Санжари Полтавської області, у зв’язку з виявленими порушеннями законодавства про телебачення і радіомовлення оголошено попередження.

Компанія «Тодор» у своїй діяльності порушила частину п’яту статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункт 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, оскільки не дотримано загальної концепції добору програм для ретрансляції – ретранслюються 40 програм, не передбачених ліцензією, і не ретранслюються 12 програм, що передбачені ліцензією.

Такі самі порушення зафіксовані і в діяльності провайдера «МІРІК-ТВ». Тут при недотриманні загальної концепції добору програм ретранслюється 43 програми, що не передбачені ліцензією, натомість не ретранслюються 9 програм, передбачених ліцензією. Крім того, зафіксовано порушення частини дев’ятої статті 39 цього Закону, оскільки не у всьому обсязі пропонуються програми універсальної програмної послуги – не ретранслюються 4 телеканали.

Підставою для застосування санкції оголошення попередження до Новосанжарської редакції районного радіомовлення стало недотримання норм  частини четвертої статті 35 Закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо необхідності вчасного – упродовж 30 днів після виникнення підстав – переоформлення ліцензії. Також зафіксовано, що не транслюються культурно-мистецькі та науково-просвітницькі передачі, передбачені ліцензією, що є порушенням частини восьмої статті 28 Закону.

Ліцензіатів зобов’язано упродовж місяця увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.