Трьом місцевим мовникам оголошено попередження - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Трьом місцевим мовникам оголошено попередження

На засіданні 13 січня Національна рада застосувала санкцію «оголошення попередження» до трьох компаній через порушення ними законодавчих норм і умов ліцензій. Відповідні рішення регулятор ухвалив щодо таких мовників: КП «Редакція міського радіомовлення», м. Трускавець Львівської обл., ТОВ «ТРК «ТВА», м. Чернівці, КП Сокирянської районної ради «ТРО «Сокиряни» м. Сокиряни Чернівецької обл.

КП «Редакція міського радіомовлення» (позивні «В ефірі Трускавець»), м. Трускавець Львівської обл., припустилося порушення частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Ця норма визначає, що протягом 30 робочих днів компанія має подати до Національної ради заяву про переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною керівника і складу пов’язаних осіб. Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань такі зміни у цього радіомовника відбулися 13 вересня 2021 року, але заяву було подано лише 12 листопада.

Позапланова перевірка ТОВ «ТРК «ТВА» (позивні «ТВА ФМ»), м. Чернівці, на підставі моніторингу за 28 вересня 2021 року виявила недотримання умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Ліцензіат зменшив обсяг інформаційно-аналітичних  та  публіцистичних  передач (за ліцензією має бути не менше ніж 3 год 10 хв/добу, фактично – 1 год 16 хв/добу), освітніх  програм (за ліцензією – не менше ніж 3 год/добу, фактично – 20 хв 18 с/добу), а також підбірки музичних творів (за ліцензією – не менше ніж 3 год/добу, фактично – 1 год 57 хв). В ефірі радіокомпанії не звучали дитячі передачі та аудіовізуальні твори, розраховані на дитячу аудиторію (за ліцензією їх має бути не менше ніж 1 год/добу). Також ліцензіат не виконав одну з конкурсних умов, яка передбачає, що в загальному обсязі власного мовлення не менше ніж 15% мають становити інформаційні передачі місцевої тематики. У день моніторингу в ефірі «ТВА ФМ» не було зафіксовано таких програм.

Радіокомпанія КП Сокирянської районної ради «ТРО «Сокиряни» (позивні: музичний твір «Позивні телерадіоорганізації «Сокиряни», автор Рудий Ю. А.»), м. Сокиряни Чернівецької обл., так само порушила свою програмну концепцію. Ліцензіат зменшив частку програм власного виробництва (за ліцензією має бути не менше як 6 год 10 хв/добу, фактично – 3 год 50 хв/добу) і обсяг розважальних передач (за  ліцензією – не менше як 2 год 50 хв/добу, фактично – 2 год 13 хв/добу). Крім того, компанія не транслювала дитячі передачі та аудіовізуальні твори, розраховані на дитячу аудиторію (за ліцензією має бути не менше як 45 хв/добу).

Водночас «ТРО «Сокиряни» не дотрималася частини другої статті 46 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», яка передбачає, що під час трансляції (ретрансляції) радіопрограми телерадіоорганізація не рідше ніж щогодини передає свої позивні. 7 жовтня 2021 року, у день моніторингу, на підставі якого проводилася перевірка,  у проміжках часу з 00:00 по 01:00, з 14:00 по 15:00, з 16:00 по 17:00, з 17:00 по 18:00, з 18:00 по 19:00, з 19:00 по 20:00, з 20:00 по 21:00 в ефірі позивні не транслювалися.

Під час спілкування і надання пояснень на засіданні представники ліцензіатів визнали, що в їхній діяльності мало місце недотримання законодавства і власних умов ліцензій. Національна рада, таким чином, визнала порушення законодавчих вимог зазначеними мовниками і ухвалила рішення оголосити їм попередження.

Порушення, які стосуються програмної концепції мовлення, дають змогу ліцензіатам за деякий час звернутися до регуляторного органу із заявою про скасування раніше застосованої санкції.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше