Трьом провайдерам призначено позапланові перевірки за ретрансляцію недозволених програм

18.10.2018

Під час засідання 18 жовтня Національна рада призначила позапланові перевірки провайдерам програмної послуги ПП «Телерадіокомпанія «СТЕК», м. Кропивницький, ФОП Безуглий Михайло Анатолійович, м. Кадіївка (м. Стаханов) Луганської області, ПрАТ «Індастріал Медіа Нетворк», м. Київ, через виявлені ознаки порушення норм, що регламентують ретрансляцію іноземних телеканалів.

Зокрема, до представника у Кіровоградській області звернулося Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області з наріканнями на ретрансляцію ПП «Телерадіокомпанія «СТЕК» каналів, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Моніторинг програм, які цей провайдер надає у складі програмної послуги з використанням технології розповсюдження програм МІТРІС, зафіксував ознаки порушення вимог частин другої і п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також вимог пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, оскільки в мережі ретранслюються:

– 8 іноземних програм, щодо яких Національною радою ухвалено рішення про невідповідність їх змісту вимогам законодавства України, і які не входять до переліку дозволених програм;

– ретранслюються 97 програм, не передбачених ліцензією, серед яких 45 іноземних програм, що не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Також змінено загальну кількість програм для ретрансляції: за ліцензією –  80 програм (з них вітчизняних – 58), фактично – 143 програми (вітчизняних – 50). Разом з тим, не ретранслюються 13 програм, передбачених ліцензією.

Моніторинг програм, які ФОП Безуглий Михайло Анатолійович надає у складі програмної послуги з використанням аналогової технології розповсюдження програм, здійснений 5 вересня 2018 року, виявив такі ознаки порушень:

  • трансляція універсальної програмної послуги не в повному обсязі – відсутні 3 програми;
  • ретрансляція 21-ї програми, не передбаченої ліцензією, серед яких – 9 іноземних програм, що не входять до переліку дозволених іноземних програм;
  • не ретранслюються 6 програм, передбачених ліцензією.

Крім того, відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 17.09.2018, місце проживання фізичної особи-підприємця ФОП Безуглого Михайла Анатолійовича зазначено: 92704, м. Старобільськ Луганської області, вул. Ватутіна, будинок 66-а. Однак у ліцензії провайдера вказано адресу місцезнаходження або місце проживання суб’єкта господарювання: 94005, м. Стаханов Луганської області, вул. Руднєва, буд. 14, кв. 17.

Відповідно до моніторингу програм, які ПрАТ «Індастріал Медіа Нетворк» надає у складі програмної послуги з використанням ІРТV-технології, зафіксовано ознаки порушення вимог частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»оскільки провайдер ретранслює 4 канали, що не входять до переліку дозволених іноземних програм.

Після  проведених перевірок регулятор ухвалить рішення щодо кожного із ліцензіатів.