Три нові програми стануть доступні для перегляду в Україні

01.02.2018

1 березня Національна рада внесла зміни до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, додавши до нього три нові телеканали – «Sophia TV», «Silence TV» і «Epic Drama».

 «Sophia TV» – німецький релігійний супутниковий телеканал, що здійснює мовлення англійською і німецькою мовами. Обсяг мовлення 24 години на добу.

 «Silence TV» – медитаційне  телебачення без агресії та поганих новин, що має універсальну ліцензію на всі види трансляції телевізійного мовлення: кабельне, супутникове, IPTV, мобільне та ін. Королівства Нідерланди. Мова програми – англійська, обсяг мовлення 24 години на добу. Канал розповсюджується по усьому світу через Інтернет за допомогою технології CDN. 

«Epic Drama»  – британський супутниковий канал, що належить групі Viasat World Limited (Велика Британія). Контент телеканалу винятково фільми європейського та американського виробництва. Мова програми – англійська, російська, обсяг мовлення 24 години на добу.

В ефірі зазначених телеканалів відсутні порнографічні передачі та фільми, демонстрування яких заборонено на території України, а також реклама.

Отже, нині  до переліку  іноземних програм, дозволених до ретрансляції в кабельних мережах України входять 173  мовники.

На засіданні також розглядалася можливість внесення до переліку ще двох програм, країна походження яких Італія, – «Mediaset Italia» і «TGCOM24». Однак заступник голови Національної ради Уляна Фещук зауважила, що існують деякі застереження до контенту програм італійських мовників. Один канал нещодавно транслював інтерв’ю Володимира Путіна, в якому заперечувалася агресія РФ на сході України та окупація Криму. Тому було вирішено додатково проаналізувати мовлення цих телекомпаній.

Ілюстрація з сайту cyrkf1.pl