Три радіокомпанії перевірено щодо дотримання норм ліцензій у частині дитячих передач

07.03.2012

У січні цього року Національна рада провела низку позапланових перевірок радіокомпаній. Вони мали на меті з’ясувати дотримання умов ліцензії в частині «програмна концепція», зокрема обсягу дитячих передач.

Інформацію про результати позапланової перевірки ПАТ «Наше радіо» взято до відома. ПАТ «Радіокомпанія «ГАЛА» оголошено попередження, наявність порушень Національної радіокомпанії України взято до відома, їм необхідно привести свою діяльність у відповідність до норм діючих ліцензій упродовж місяця та надати звіт до Національної ради.

Перевіркою діяльності ПАТ «Наше радіо» виявлено, що фактичний обсяг дитячих передач в ефірі відповідає умовам ліцензії та становить 32 хвилини на добу. Транслюються, наприклад, передачі власного виробництва «Наша фемілі» та «Найкраще дітям».

В ефірі ПАТ «Радіокомпанія «ГАЛА» зафіксовано відсутність дитячих передач, хоча за обсягом відповідно до ліцензії вони мали б становити 2 години 10 хвилин. Представник радіокомпанії Олександр Кожухов вважає, що передача «Гала UA», яка транслюється увечері з 21 до 22 години 53 хвилин можна вважати дитячою. «Початково програма мала назву “Українські кумири”, вона виховує повагу до українських артистів, до української музики. У ній звучить музика і запис інтерв’ю з українськими виконавцями», – зазначив він. Однак, на думку Національної ради, програма не містить ні творчого задуму, ні концепції, спрямованих на дитячу тематику. Інтерв’ю, про які згадував представник, тривають лише по кілька секунд, а музичні твори, що транслюються у цій передачі – звичні пісні українських виконавців, які звучать і в інший час. Окремо члени Національної ради наголосили на часі виходу в ефір так званої дитячої програми.

НРКУ в цілому дотримується умов ліцензії в частині дитячих програм. В ефірі виходить низка передач власного виробництва, наприклад «Школяда», «Радіо родина», «Загадки мови», «Старшокласник», «Вечірня колисанка», «Батьківські збори М.Манько», «Радіо родина. Школа безпеки» та ін. Однак Національна рада звертає увагу на те, що у будні в ефірі компанії зафіксовано порушення Закону України «Про рекламу». У цій частині діяльність телерадіоорганізації необхідно привести у відповідність до чинного законодавства.

Загалом, 6 березня 2012 року, Національна рада розглянула результати перевірок загальнонаціональних телекомпаній і супутникового каналу «Малятко-ТВ» та ухвалила рекомендації щодо розповсюдження програм і передач, розрахованих на дитячу аудиторію.

Крім цього, Національна рада продовжує роботу в пріоритетному для неї напрямі – розвитку вітчизняного дитячого телебачення та пропонує представникам каналів приєднатися до розробки документа, який регулюватиме дитяче мовлення в Україні.

_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada