Три російські телеканали потрапили у список нових санкцій ЄС (ОНОВЛЕНО) - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Три російські телеканали потрапили у список нових санкцій ЄС (ОНОВЛЕНО)

30 травня увечері країни-члени Європейського Союзу погодили новий шостий пакет санкцій до рф через її вторгнення в Україну. У ньому передбачено припинення мовлення в ЄС ще трьох державних російських мовників, які широко поширюють дезінформацію. Про це повідомили на прес-конференції після саміту ЄС Президент Європейської ради Шарль Мішель і Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Основний акцент у санкційному пакеті зроблено на заборону російської нафти.

Як і планувалося раніше, до шостого пакету санкцій внесли трьох російських мовників. «Ми визначили ці телеканали як рупори, що агресивно посилюють брехню і пропаганду путіна. Ми не повинні більше давати їм платформи для поширення цієї брехні», – пояснювала Урсула фон дер Ляєн на початку травня, коментуючи підготовку до цього пакету санкцій.

Заборона на поширення в ЄС стосується таких російських телеканалів – Rossiya 24, TV Center International, RTR Planeta.

Теперішнє рішення ЄС стало можливим завдяки неодноразовим зверненням  і численним консультаціям Національної ради з європейськими посадовцями і медіарегуляторами. Про розширення переліку заборонених для трансляції в ЄС російських пропагандистських каналів вперше Національна рада зверталася до Шарля Мішеля і Урсули фон дер Ляєн ще в березні цього року – одразу після того, як були заборонені RT і Sputnik.  Додаткові консультації тривали на рівні діалогу з окремими країнами-членами ЄС, а також під час засідання представників органів медіарегулювання, що відбулося на початку травня цього року.  

Урсула фон дер Ляєн назвала угоду про шостий пакет санкцій «важливим кроком вперед» і сказала, що блок погодився на «масові інвестиції у відновлювані джерела енергії», щоб компенсувати диверсифікацію від російської нафти. Адже нові санкції ЄС передбачають ембарго на більшість імпорту російської нафти, що, за її словами, «скоротить близько 90% імпорту нафти з Росії до ЄС до кінця року».

Також пакет передбачає скасування доступу до платежів Swift для найбільшого російського банку «Сбербанк», подальші санкції проти «осіб, відповідальних за воєнні злочини в Україні» тощо.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше