Три судові інстанції підтвердили правомірність рішення регулятора про попередження для «NEWSONE» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Три судові інстанції підтвердили правомірність рішення регулятора про попередження для «NEWSONE»

13 квітня цього року Верховний Суд своєю постановою підтримав рішення двох попередніх судових інстанцій щодо застосування Національною радою санкції оголошення попередження до ТОВ «Новини 24 години» – телеканалу «NEWSONE». Таким чином, суд ще раз підтвердив правомірність рішення регулятора, яке стосувалося порушення компанією правил мовлення у пам’ятні та скорботні дні.

ТОВ «Новини 24 години» оскаржувало в судах санкцію оголошення попередження, яку Національна рада застосувала рішенням від 21.12.2017 № 2475 через недотримання Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті (Правила) 21 і 27 жовтня 2017 року.

21 жовтня вшановувався День пам’яті – 70 років з дня проведення радянськими каральнорепресивними органами операції «Захід» – масової депортації населення Західної України до Сибіру. У цей день в ефірі мовника о 12:00 год. не було оголошено хвилини мовчання, до 07:34 год. на екрані не було зображення палаючої свічки, інформацію про День пам’яті було поширено в ефірі уже після 13:07 год.

27 жовтня у День пам’яті – 80 років з часу масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох телеканал також не оголосив хвилину мовчання.

Через порушення мовником пункту б частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», пункту 4 Правил Національна рада оголосила ТОВ «Новини 24 години» попередження.

Телекомпанія не погодилася із таким рішенням регулятора і звернулася до суду. Справа розглядалася в Окружному адміністративному суді міста Києва, у Шостому апеляційному адміністративному суді та у Верховному Суді, однак усі три судові інстанції підтвердили правомірність рішення Національної ради.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше