«Це не початок полювання на відьом». Голова Нацради з телерадіомовлення прокоментувала блокування проросійських ЗМІ в Україні - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

«Це не початок полювання на відьом». Голова Нацради з телерадіомовлення прокоментувала блокування проросійських ЗМІ в Україні

Ольга Герасим’юк, голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, прокоментувала Радіо НВ блокування телеканалів 112 Україна, NewsOne та Zik, які напряму пов’язують із кумом Володимира Путіна Віктором Медведчуком.

У відповідь на запитання про те, чому ці телеканали не відключили раніше, Герасим’юк зазначили, що Національна рада не має права закривати жоден канал, станцію без рішення суду.

«Для того, щоби передати документи до суду, Національна рада повинна довести те, що той чи інший канал провадить таку діяльність, яка порушує закони України, що ми і робимо. Це процедура, і для того, щоби це довести, треба, щоби приходили на засідання і мовники, які звинувачуються, До яких є претензії щодо порушення закону. Хочу сказати, що ці всі названі вами канали всі ці роки роблять все для того, щоби не приходити на ці засідання, натомість використовують свої ефіри для того, щоби постійно звинувачувати Національну раду, вимагати її закриття і таке інше», — зазначила глава відомства.

За її словами, телеканал 112 має вже більше десяти попереджень. А щодо NewsOne вже рік триває справа про те, щоб анулювати ліцензію.

«Ми аналізуємо контент, рішення Ради безпеки базується на інших речах, про які і говорили. Очевидно, у [РНБО] є докази якоїсь іншої діяльності, наприклад, фінансування цих мовників Кремлем. Це зовсім інша доказова база та інша ситуація. Що стосується Національної ради, то ми йдемо своїм шляхом і далі», — зауважила Герасим’юк.

Вона також повідомила, що 12 лютого Нацрада буде знову слухати деякі питання, які стосуються порушень у ефірах цих телеканалів. Вони стосуються мови ворожнечі, закликів до агресивної війни тощо.

«Я би не хотіла, щоби ми те, що сталося, трактували як початок полювання на відьом. Якщо у РНБО будуть є якісь докази антиукраїнської діяльності, то вони їх повинні будуть представити. Я ж наголошую, що не йдеться про те, що покарані таким чином канали за журналістську діяльність, бо йдеться зовсім не про журналістику, а про пропаганду, яка абсолютно збігається в усьому з наративами Кремля. Зараз я просто хотіла роз’яснити, що немає списку тих, хто буде закритий завтра», — додала Герасим’юк.

Джерело “Радіо НВ”

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше