«TV-7» із Маріуполя не виконує вимог щодо обов’язкової частки державної мови і сплатить за це штраф - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

«TV-7» із Маріуполя не виконує вимог щодо обов’язкової частки державної мови і сплатить за це штраф

 Національна рада на засіданні 9 жовтня застосувала санкцію «стягнення штрафу» до ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВ-7» (логотип «TV-7»), м. Маріуполь Донецької обл., через виявлені порушення вимог про обов’язкову частку державної мови в новинах.

За результатами тижневого моніторингу мовлення телеканалу «TV-7» за 19 – 25 червня 2019 року було зафіксовано ознаки порушення вимог абзацу першого частини четвертої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Перевірка, яка була проведена регулятором 28 серпня 2019 року, підтвердила порушення, оскільки в ефірі цього мовника частка передач новин, виконаних державною мовою, становила менше ніж 75% загальної тривалості всіх передач новин, поширених у визначених законодавством проміжках часу: між 07.00 та 18.00 – 12,9%; між 18.00 та 22.00 – 7,67%.

Згідно із законодавчими нормами такі порушення є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу» у розмірі 5% суми ліцензійного збору, нарахованого мовнику за видачу ліцензії. Для цієї компанії сума штрафу становить 11 038,50 грн. ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВ-7» повинна у тридцятиденний термін із дня повідомлення Національною радою про це рішення сплатити відповідні кошти  до державного бюджету. Крім того, телекомпанія має упродовж місяця увідповіднити своє мовлення вимогам закону.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше