У 2013 році фінансові затрати телекомпаній у звязку з переходом на цифрове мовлення будуть мінімізовані - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

У 2013 році фінансові затрати телекомпаній у звязку з переходом на цифрове мовлення будуть мінімізовані

В інтерв’ю газеті „Дело” голова Національної ради Володимир Манжосов заявив, що приблизна вартість ліцензії для каналів і тарифи за трансляцію вже озвучувалися раніше, вони публікувалися в ЗМІ і відтоді залишаються незмінними.

Відповідно до затвердженої Кабінетом Міністрів Методики нарахування ліцензійних зборів можна говорити про вартість ліцензій на цифрове мовлення. Загалом, за ліцензію загальнонаціональні канали платитимуть близько півмільйона гривень, а місцеві канали максимум – 30 тис. грн. Це приблизні підрахунки, точні визначаються за формулою, прописаною в Методиці.

Щодо питань тарифної політики провайдера програмної послуги у загальнонаціональній мережі голова Національної ради зазначив: «Ми не будемо втручатися у тарифну політику, оскільки це передбачено законом. Але контролювати виконання обов’язків, узятих «Зеонбудом», будемо обов’язково».

Компанія, отримуючи ліцензію провайдера програмної послуги, заявляла, «що її тарифи не будуть вищі за ті, які нині діють між Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) і мовниками. Навіть більше,сказав Володимир Манжосов, – обіцяла до червня 2012 року знижку до цих тарифів у розмірі 50%, а до липня 2013-го – 25%».

На питання чи справлятимуться канали з такою платою, голова Національної ради відповів таким чином: „Проблема переходу на цифру державних каналів справді існує. Але вони не повинні просто сидіти і чекати. Потрібно активно вирішувати питання на рівні Кабміну, це їх обов’язок”. Крім того, зазначив він: «Планується, що вже в 2013 році телекомпанії зможуть відмовитися від своїх аналогових мереж, тому їхні додаткові фінансові затрати будуть мінімізовані».

Альтернативи впровадженню цифрового мовлення не існує. Відповідно до міжнародної угоди „Женева-2006” з 2015 року припиняється трансляція аналогового сигналу в Україні і сусідніх державах. Тому компанії мають подбати про те, щоб здійснити всі організаційні заходи, необхідні для переходу.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше