У 2016 році Національна рада розглянула 1073 письмові звернення громадян - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

У 2016 році Національна рада розглянула 1073 письмові звернення громадян

Регуляторний орган на засіданні 19 січня  розглянув інформацію про звернення громадян у 2016 році. Усього до Національної ради минулого року надійшло 1073 письмові звернення, з них 100 – запити на отримання публічної інформації.

Також до Національної ради для подальшого розгляду було переадресовано 233 листи (із них найбільше – 131 – переслано Державним комітетом телебачення і радіомовлення України; як правило, це – звернення, що надійшли телефоном на урядову гарячу лінію).

Найбільше звернень було із м. Києва, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Львівської і Харківської областей.   

Увага дописувачів, як і в попередні періоди, значною мірою приділялася програмному наповненню каналів, зокрема питанням його якісного покращення, необхідності дотримання вимог законодавства про захист суспільної моралі. Неодноразово порушувалася тема показу в ефірі вітчизняних телеканалів осіб, котрі внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, визначення частки пісень державною мовою в ефірі радіостанцій. Чимала кількість листів стосувалася показу російських фільмів і серіалів.

У зверненнях до Національної ради неодноразово висловлювалося прохання збільшити кількість програм українською мовою.

Окрему групу становлять звернення щодо стану дотримання телерадіоорганізаціями вимог рекламного законодавства. Глядачі нарікають на надмірну кількість реклами на телебаченні та трансляцію реклами алкогольних напоїв.

Як і раніше, надійшло чимало скарг на недотримання провайдерами програмної послуги умов договорів, зокрема щодо фінансових розрахунків пропонованих пакетів програм.

Щодо запитів на отримання публічної інформації, як і в попередні періоди, найчастіше це прохання стосувалося надання копій документів за результатами діяльності регуляторного органу: рішень Національної ради, протоколів засідань, порядків денних засідань, а також копій бланків ліцензій телерадіоорганізацій, оприлюдненої інформації про проведення конкурсів. 

Докладніше з інформацією про звернення і запити, які надійшли до Національної ради 2016 року, можна отримати за посиланням.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше