У Берліні проходить конференція «Свобода ЗМІ як наріжний камінь для демократичних виборів»

04.07.2016

4 липня у Берліні, Німеччина, Парламентська асамблея Ради Європи у Програмних рамках співробітництва Східного партнерства Європейського Союзу – Ради Європи на 2015 – 2017 роки для національних парламентських делегацій, представників органів регулювання ЗМІ та центральних виборчих комісій проводить парламентську конференцію. Національну раду представляє перший заступник голови Ольга Герасим’юк.

Конференція, яку приймає німецький уряд, засвідчує важливість об’єднання зусиль Ради Європи і Венеціанської комісії у питаннях вирішення проблем із висвітлення виборчих кампаній. Учасники обговорюють можливі шляхи забезпечення незалежності медіа від політиків, дотримання балансу доступу до ЗМІ, вироблення чітких критеріїв. Європейська федерація журналістів ділиться спостереженнями за діяльністю журналістів під час виборчих кампаній у різних країнах.

Ідеться також про необхідність подолання російської пропаганди. Як приклад наведено український ресурс «Stop Fake»,  досвід якого успішно застосований  Великою Британією.

Особливо цікавими є дискусії про стандарти ЗМІ в контексті виборів. Із доповідями виступають аналітики й авторитетні медіа-експерти з Відня, Берліна, представники Венеціанської комісії.

У кулуарах конференції учасники говорять про подальшу співпрацю в удосконаленні законодавства, запровадженні дієвіших механізмів боротьби з прихованою рекламою і замовними матеріалами тощо. Ольга Герасим’юк у спілкуванні з колегами також наголошує, що окрім змін до законів, необхідно працювати із самими журналістами. В українських реаліях ще багато зусиль треба докласти, аби навчити їх відповідальності та дотримання  кодексу журналістської етики.