У Херсонській і частині Запорізької області окупанти відключили зв’язок та інтернет - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

У Херсонській і частині Запорізької області окупанти відключили зв’язок та інтернет

Російські загарбники сьогодні в Херсонській області, а також у частині тимчасово окупованої Запорізької області відключили інтернет і зв’язок, повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України. Водночас на середніх хвилях і на супутнику українські програми є доступними.

Перебої зі зв’язком та інтернетом розпочалися у цих областях ще вчора. Далі вони зникли повністю. Причинами, через які жителі не мають зв’язку українських мобільних операторів і інтернету, стали обриви волоконно-оптичних магістральних ліній і відключення від електропостачання обладнання операторів у цих регіонах. Такі дії окупанти чинять навмисне, аби місцеві жителі не спілкувалися з Україною і відчувалися відірваними від своєї Батьківщини. Однак Україна ніколи не кине своїх громадян напризволяще.

Паралельно з відключенням українських операторів на ворожих інформаційних ресурсах почали розповсюджувати фейкові історії про те, що зв’язок відключили через розпорядження української влади. Наголошуємо – це неправда! Україна з перших днів повномасштабної війни бачила як надважливе завдання забезпечення українців зв’язком і доступом до інформації.

Нагадуємо, що українські радіопрограми за таких обставин можна слухати на середніх хвилях – 12781404, 873, 657 кГц. Також українські канали розкодовано на супутнику:

  • супутник: Hotbird 13;
  • частота: 11 219 МГц;
  • поляризація: H (горизонтальна);
  • символьна швидкість: 29 900;
  • корекція помилок: FEC 3/5.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше