У мовленні телеканалу «МТВплюс» і радіостанції «Onefm» на час карантину відбудуться зміни - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

У мовленні телеканалу «МТВплюс» і радіостанції «Onefm» на час карантину відбудуться зміни

28 квітня Національна рада дозволила тимчасово відступити від умов ліцензії ще двом регіональним мовникам – телеканалу «МТВплюс» із смт Мирне Запорізької області (ТОВ «Телерадіокомпанія «МТВ-ПЛЮС») та радіостанції «Onefm» із міста Чернігова (ТОВ «СТУДІЯ «1.ФМ»). Ліцензіати звернулися до регулятора щодо змін програмної концепції мовлення у зв’язку із запровадженням карантинних заходів в Україні, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

На засіданні Національна рада розглянула запропоновані ліцензіатами тимчасові зміни до мовлення та визнала їх допустимими.

Таким чином, на час дії в Україні карантинних обмежувальних заходів телеканал «МТВплюс» мовитиме в іншому форматі – із розважально-інформаційного/фільмопоказу ліцензіат перейде на інформаційно-аналітичний формат. У зв’язку із цим відбудуться суттєві зміни і в його програмному наповненні – в ефірі мовника надалі переважатиме показ інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач – із 1 годин 10 хвилин їх обсяг зросте до 14 годин 20 хвилин. Водночас обсяг культурно-мистецьких, науково-просвітницьких та розважальних передач скоротиться, а фільмопоказ, який становив 10 годин 10 хвилин, у цей період зовсім не здійснюватиметься.  Крім того, у загальному обсязі мовлення телеканал планує:

  • зменшити частку програм власного виробництва до 3 год/добу;
  • збільшити мінімальну частку національного аудіовізуального продукту (у тому числі власного виробництва) із 70,8 % до 100%;
  • припинити трансляцію аудіовізуальної продукції іноземного виробництва, а також не здійснювати ретрансляцію програм ТОВ «СОЛАР МЕДІА», м. Київ, які становили 81,3 % добового мовлення.

Зміни програмної концепції мовлення Чернігівської радіостанції «Onefm» передбачають:

  • зменшення – частки програм власного виробництва до 2 год/добу, частки національного аудіовізуального продукту (у тому числі власного виробництва) до 20 год. 24 хв на добу та частки інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач з 3 год. 36 хв. до 1 год.;
  • збільшення обсягу підбірки музичних творів з 12 год. до 14 год. 36 хв.

Після завершення карантинних та інших обмежувальних заходів в Україні ліцензіати зобов’язані повернутися до виконання умов ліцензії у повному обсязі.  

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше