У «Нашого радіо» обсяг ведення передач державною мовою впав на 27%, водночас у «ХІТ ФМ» він зріс на 12% – нові результати моніторингу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

У «Нашого радіо» обсяг ведення передач державною мовою впав на 27%, водночас у «ХІТ ФМ» він зріс на 12% – нові результати моніторингу

Українська мова в ефірі 15 загальнонаціональних радіостанцій звучить у такій кількості, як вимагає Закон України «Про телебачення і радіомовлення», – про це на засіданні 10 червня повідомила членкиня Національної ради Олена Ніцко. Традиційно на початку нового місяця Національна рада звітує про виконання загальнонаціональними радіостанціями законодавчих вимог щодо обов’язкової частки української мови в ефірі. Оприлюднюємо результати моніторингу мовлення за травень 2021 року. В інфографіках також наводимо динаміку показників порівняно з попереднім звітним місяцем.

Національна рада у травні перевірила загальнонаціональний радіоефір на відповідність вимог частини другої, третьої і п’ятої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». За результатами моніторингу, який протягом місяця проводився цілодобово у будь-який вибірковий день, добовий обсяг державної мови в ефірі радіостанцій відповідав встановленій квоті: ≥60% ведення передач державною мовою, ≥ 35% пісень українською мовою та ≥ 25% для радіостанцій із переважною більшістю пісень офіційними мовами Європейського Союзу.

«Країна ФМ», «Українське радіо» та «Радіо Культура» забезпечують виконання мовної квоти добового ведення передач державною мовою та пісень українською мовою у повному обсязі – 100%.

Так само 100-відсотково свої передачі ведуть державною мовою «Радіо Промінь» та «Люкс ФМ». Радіостанції «Ретро», «Kiss FM», «Пятница» також забезпечують достатньо високі показники, які перевищують 90%. Найменше українська звучить у передачах «Русского радио – Україна» – 72%.

Порівняно із квітнем у передачах кількох радіостанцій фіксувалося суттєве падіння обсягу державної мови – у «Наше радіо» на 27% та у «Шансон» на 18%.

Обсяг пісень українською мовою у травні істотно зріс в ефірі «Радіо НВ» на 15% та «Радіо Культура» на 11%.

Докладніше з інформацією про те, скільки української мови звучало в ефірі загальнонаціональних радіостанцій можна ознайомитись в інфографіках.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше