У Національній раді відбулася тристороння зустріч із питань проводового мовлення

04.09.2015

4 вересня відбулася зустріч за участі членів і керівників структурних підрозділів Національної ради, керівництва Національної радіокомпанії України і представників ПАТ «Укртелеком», на якій обговорювалася низка питань проводового мовлення. Йшлося про припинення поширення програм УР-2 і УР-3, про заяву НТКУ щодо видачі Укртелекому ліцензії провайдера програмної послуги тощо.

Зокрема, представники Укртелекому зазначали про збитковість надання послуг із поширення програм проводового радіо, про застаріле, енергетично неефективне обладнання. Було сказано, що кількість домогосподарств, які мають доступ до програм УТ-1, становить 1 млн. 200 тис., а три програми НРКУ приймають лише 18 тис. абонентів. Упродовж багатьох років приймачі, які можуть приймати три програми проводового радіо, не випускаються і їх немає у продажу.

Учасники зустрічі говорили про необхідність переходу на нову технологічну доставку до абонентів програм Українського радіо, що має відбуватися з використанням широкосмугового доступу, інтернет-технологій та прийманням сигналу на цифрові приймачі.

Було домовлено, що Укртелеком і НРКУ нададуть пропозиції щодо перспектив проводового радіо Національній раді. Оскільки ця мережа використовується ще й з метою оповіщення населення у надзвичайних ситуаціях, важливість вирішення зазначених проблем ніхто не ставить під сумів. Тому Національна рада буде звертатися до вищих державних органів, аби знайти відповідні рішення.