У Національній раді відбулася зустріч із представниками ENEMO

05.11.2015

5 листопада в Національній раді відбулася зустріч працівників апарату регуляторного органу із представниками Європейської мережі організацій, що спостерігають на виборах (ENEMO). Темою зустрічі стали наглядові повноваження Національної ради за дотриманням ЗМІ виборчого законодавства під час виборчих перегонів.Головним питанням, яке цікавило гостей, було проведення регулятором моніторингу телерадіоорганізацій під час передвиборних кампаній. Зокрема, запитували про його методику і перші результати, які спостерігали цьогоріч під час виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Начальник відділу моніторингу та аналізу телерадіомовлення Національної ради Дмитро Швидченко розповів, що вперше за багаторічний досвід проведення регуляторним органом моніторингів висвітлення ЗМІ передвиборної кампанії спостерігалося надзвичайно велике завантаження медіа усіх рівнів. У попередні роки місцеві вибори здебільшого висвітлювалися на регіональному рівні. Нинішня кампанія продемонструвала значне залучення до передвиборної агітації загальнонаціональних телерадіомовників. Він також докладно розповів про специфіку роботи регуляторного органу з нагляду за дотриманням ЗМІ виборчого законодавства і повноваження, якими законодавчо наділена Національна рада.

Під час зустрічі з представниками ENEMO йшлося також і про типові порушення, зафіксовані Національною радою, і про скарги, що надходили до регуляторного органу.

Місію ENEMO представляли заступник голови Дрітан Таулла й довгострокові спостерігачі Дубравка Поповіч і Мілош Антіч.