У Національній раді відбулося обговорення правил для ЗМІ під час висвітлення випадків насильства і жорстокості та започатковано роботу над темою гендерної рівності у медіа - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

У Національній раді відбулося обговорення правил для ЗМІ під час висвітлення випадків насильства і жорстокості та започатковано роботу над темою гендерної рівності у медіа

Сьогодні, 6 листопада, відбулося засідання Робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, на якому обговорено проект саморегулівного акта узгодження №4 «Висвітлення ЗМІ випадків насильства і жорстокості».

Учасники обговорили розроблений проект, над яким, зокрема, працювали члени робочої групи Любов Найдьонова – доктор психологічних наук, заступник директора з наукової роботи, завідувач лабораторії психології масової комунікації та медіа-освіти Інституту соціальної та політичної психології НАПНУ,  й Ольга Большакова – керівник Центру адвокації та лобіювання Незалежної асоціації телерадіомовників, та внесли  концептуальні й редакційні пропозиції до його тексту. Свої зауваження висловила представниця групи «StarLightMedia» Ірина Шабаєва. Вона запропонувала скоротити та конкретизувати деякі роз’яснення, аби документ став ємнішим та за формою подібним до попередніх вже ухвалених саморегулівних актів.

Учасники зустрічі також погодилися з її пропозицією щодо розроблення окремого документа (або кількох), в якому йтиметься про психологічне насильство, дискримінацію та булінг. Було запропоновано цю проблематику конкретніше обговорити на наступному засіданні.

Крім того, голова робочої групи, перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк висловила пропозицію подумати над опрацюванням нового напряму, що стосуватиметься гендерної рівності у медіа. Вона запропонувала всім членам робочої групи, яким ця тема буде цікавою, увійти до підгрупи з цієї тематики, або ж медіагрупи можуть запропонувати інших своїх представників.

Очолюватиме підгрупу з питань гендерної рівності у медіа Дмитро Швидченко, начальник відділу аналізу аудівізуальних медіапослуг та соціологічних досліджень Національної ради.

Він запропонував розпочати роботу із проведення моніторингу ЗМІ, який покаже нинішню ситуацію в телерадіоінформаційному просторі. Регулятори європейських країн мають дуже багато напрацювань з гендерної тематики, тому можна перейняти їхній досвід, корисними стануть і напрацювання Ради Європи. Буде дуже добре, сказав Дмитро Швидченко, якщо учасники підгрупи нададуть  свої пропозиції щодо критеріїв, за якими проводитиметься моніторинг. Після аналізу моніторингу та його обговорення можна буде переходити і до наступних тем, наприклад, про стандарти антидискримінаційної реклами, гендерні стереотипи у медіа тощо.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше