У Національній раді відкрилася фотовиставка до Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, що відзначатиметься 18 травня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

У Національній раді відкрилася фотовиставка до Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, що відзначатиметься 18 травня

Регуляторний орган у сфері електронних ЗМІ підтримав ініціативу Міністерства інформаційної політики України з проведення комунікаційної кампанії під лозунгом «Я ПЕРЕЖИВ ГЕНОЦИД», присвяченої Дню пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, що відзначатиметься 18 травня.


Регуляторний орган у сфері електронних ЗМІ підтримав ініціативу Міністерства інформаційної політики України з проведення комунікаційної кампанії під лозунгом «Я ПЕРЕЖИВ ГЕНОЦИД», присвяченої Дню пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, що відзначатиметься 18 травня. З цієї нагоди у приміщенні Національної ради відкрилася виставка фоторобіт – це портрети кримських татар, які пережили примусове виселення з Криму в 1944 році.



Як відомо з історичних джерел, 18-20 травня 1944 року за наказом із Москви кримськотатарське населення Криму депортували. За даними Національного руху кримських татар, загалом тоді примусово вивезли 238,5 тисячі осіб, з яких 205,9 тисячі, тобто 86,4% – жінки і діти. Людей вантажними автомобілями відвозили до залізничних станцій. Звідти на схід відправили майже 70 ешелонів зі щільно зачиненими товарними вагонами, переповненими людьми. Для цього НКВС залучила понад 32 тисячі бійців.





Більшість кримських татар відправили до Узбекистану й сусідніх із ним районів Казахстану та Таджикистану. У перші роки заслання кримськотатарський народ втратив 46,2%загальної чисельності.



Фотовиставка не залишає нас байдужими, адже з портретів цих шляхетних людей вдивляються нам у очі живі свідки тих страшних, трагічних подій, про які не можна забувати сьогодні.





До цієї дати також підготовлено відеоролики, які Національна рада визнала соціальними. У них кожна історія реальна:



https://youtu.be/G0yRuKeosIE
https://youtu.be/3NJJ2ftxANc
https://youtu.be/nz3feca8T2E
https://youtu.be/DNjIzQdKzcI
https://youtu.be/Unu-Q_zdIps

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше