У Нацраді пояснили, чому не продовжили ліцензію “Радио Вести” - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

У Нацраді пояснили, чому не продовжили ліцензію “Радио Вести”

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не продовжила ліцензію на мовлення “Радио Вести” у Харкові, оскільки ця компанія порушила “умови ліцензії та вимоги чинного українського законодавства”. Про це за заявила у коментарі для ВВС Україна заступниця голови Національної ради Уляна Фещук.

Зокрема, пояснила пані Фещук, у лютому “Радио Вести” оштрафували через порушенням закону про телебачення і радіомовлення, за яким не менше 60% радіомовлення має вестися “державною мовою”.

“Отже, Національна рада мала повне право з огляду на надані їй вітчизняним законодавством повноваження відмовити… у продовженні строку дії ліцензії на мовлення, що й сталося 23 лютого 2017 року”, – наголосила пані Фещук.

28 лютого з “Радио Вести” звільнилася абсолютна більшість працівників.

За даними ВВС Україна, безпосередньою причиною такого рішення стало рішення Нацради не продовжувати ліцензію для “Радио Вести” у Харкові.

Джерело додає, що таке рішення очікується і щодо мовлення радіостанції в Києві, тоді як у Дніпрі ліцензія “Радио Вести” діє до 2019 року.

Прощання

28 лютого ведучі різних програм радіо попрощалися зі слухачами.

Сайт “Детектор-медіа” цитує одне з власних джерел: “Усі лінійні ведучі сьогодні попрощалися зі слухачами у своїх програмах: “Ранок”, “Ранок 2”, “Свіжий погляд”, “Новини”, “Точка зору”, “Циніки”… Йдуть не лише ведучі, журналісти й редактори – весь продакшн йде, комерційний відділ теж”.

За даними видання, працівникам “Радио Вести” не виплатили зарплати за січень і лютий, а також компенсації за скорочення. Розрахуватись обіцяли протягом тижня.

Водночас директорка з виробництва Юлія Кугітко розповіла “Детектор медіа”, що “Радио Вести” не припинятиме мовлення 1 березня: “Завтра ефір буде. Що буде в ефірі – залежить від того, хто залишиться працювати в компанії. Наразі мені невідомо, хто саме залишиться. Але ключове – ефір буде”.

Скарга

Також у вівторок стало відомо, що “Радио Вести” подало заяву до Генпрокуратури, поліції і Національного антикорупційного бюро на рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо роботи радіостанції в Харкові.

Там звинуватили регулятора у невиконанні судових рішень та зловживанні влади.

З приводу цього у Нацраді заявили ВВС Україна, що поки що до Національної ради “не надходило підтвердженої інформації про такі звернення”.

“Безперечно, ми готові надати всі необхідні пояснення та матеріали”, – заявила Уляна Фещук.

Джерело “ВВС-Україна

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше