У Нацраді розтлумачили, чи можна показувати у новорічному ефірі «Іронію долі, або З легким паром» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

У Нацраді розтлумачили, чи можна показувати у новорічному ефірі «Іронію долі, або З легким паром»

Держава не повинна втручатися у рішення телеканалів щодо показу в ефірі радянських фільмів, – варто віддати це рішення на саморегулювання. Таку думку в коментарі «Главкому» висловив Сергій Костинський, член Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

«Разом з тим, точно не можна допускати пропаганди на українському телебаченні. Не можна випускати в ефір фільми, де є суто пропагандистські образи – наприклад, героїзації НКВС, радянських спецслужб», – уточнив він.

Костинський також підкреслив, що держава не має нести відповідальність за трансляцію радянських фільмів. «Є відповідальність суспільства: дивитися чи не дивитися. Є відповідальність телеканалів: ставити чи не ставити. Є відповідальність держави, яка створює правила гри. Сьогодні правила гри є більш-менш ліберальними, які дають можливість кожному зайняти певну позицію. Але точно не допускати пропаганди на українському телебаченні», – підкреслив він.

Член Нацради також додав, що, на його думку, в ефірі має бути якомога більше якісного українського, європейського продукту.

«З радянським минулим нам потрібно розлучатися і залишати лише дійсно шедеври. Для мене, наприклад, це «В бой идут одни старики», – додав він.

 

Джерело “Главком

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше