У Німеччині заборонили показ «RT DE» через порушення вимог медіазаконодавства - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

У Німеччині заборонили показ «RT DE» через порушення вимог медіазаконодавства

1 лютого 2022 року Комісія з питань ліцензування та нагляду (ZAK) – загальнонаціональний представницький орган регіональних медіарегуляторів Німеччини – заборонила розповсюдження телепрограми «RT DE» в країні через відсутність необхідної ліцензії на мовлення.

 Заборона стосується продукції ТОВ «RT DE Productions GmbH», яке базується в Берліні. Саме ця компанія, повідомила Комісія з питань ліцензування і нагляду, відповідальна за програмні послуги власного виробництва в частині дотримання ними вимог Загальнонаціонального закону про медіа в Німеччині. Відповідно до статті 52 цього Закону приватні мовники зобов’язані отримати ліцензію на трансляцію теле- і радіопрограм. Однак у зв’язку з тим, що ТОВ «RT DE Productions GmbH» не зверталась за ліцензією і не отримувала її, регулятор на своєму засіданні 1 лютого 2022 року заборонив трансляцію програми «RT DE» в Німеччині. Цим рішенням Комісія ZAK підтвердила грудневе рішення Медіарегулятора регіону Берлін-Бранденбург (MABB), яке забороняло мовлення «RT DE» через супутник Eutelsat.

Своїм рішенням Комісія з питань ліцензування і нагляду заборонила розповсюдження програмної послуги «RT DE» на території Німеччини через потокове мовлення в інтернеті, супутник, а також через застосунок «RT News» – як мобільний, так і для смарт-ТВ. Посилання компанії на жодні інші дозволи, окрім передбачених статтею 52 Загальнодержавного закону про медіа, не відповідають вимогам європейського законодавства.

Нагадаємо, що 17 грудня 2021 року MABB як відповідальний регіональний регулятор ЗМІ заявив про порушення справи проти німецькомовного каналу «RT DE» з огляду на те, що канал намагався працювати в Німеччині без відповідної ліцензії. У рамках свого розслідування МАВВ домігся від супутникового оператора Eutelsat (Франція) припинення супутникової трансляції російського новинного каналу «RT DE» із 22 грудня 2021 року. Оскільки «RT DE» претендував на загальнонаціональне розповсюдження, остаточне рішення мала ухвалити ZAK.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше