У переліку медіадрузів України – 120 імен - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

У переліку медіадрузів України – 120 імен

Національна рада оновила Список Вдячності – перелік осіб, організацій і компаній, яких називаємо медіадрузями України. Нині він налічує 120 імен. Завдяки позиції і підтримці, яку вони надають медіасектору України, зусиллям у боротьбі з російською пропагандою, сприянню запуску українського мовлення в країнах Європи і світу, благодійним заходам і допомозі українським переселенцям цих осіб і компанії з честю і шаною регулятор відзначив як поборників українського спротиву російській воєнній агресії.

Останнім часом до Списку були додані імена медійників, які розвивають у своїх країнах українське мовлення, інформують про події в Україні, а також працевлаштовують українських громадян. Серед них литовський медіахолдинг TV3. Він не лише знайомить з усіма новинами про хід війни в Україні, а й на його новоcтвореному телеканалі працюють українські фахівці, що були змушені шукати прихистку в Литві.  Про цей медіахолдинг Національна рада розповідала в історії із проєкту «Медійне серце України».

Із початку цього року український телеканал FreeДОМ став доступним для жителів Португалії. Він з’явився у мережах провайдерів телекомунікацій MEO і Vodafone Portugal.

Пересувну мобільну радіостанцію для забезпечення мовлення «Українського радіо» на Херсонщині надала британська телекомунікаційна компанія Arqiva. Відтак українськими програми забезпечують жителів деокупованого краю.

Національна рада також відзначила Комітет імені Дені Дідро за його наполегливі зусилля для припинення поширення із європейського супутника російських пропагандистських телеканалів.

Уже не перший рік значну підтримку українському медіасектору надає Рада Європи і її український офіс. Становлення суспільного мовлення в Україні, проведення медійної реформи і значна увага до потреб українського медіарегулятора завжди в полі зору наших колег. Із початку повномасштабного вторгнення Рада Європи підтримала Суспільне і його працівників, допомігши з апаратурою і проживанням медійників на більш безпечних територіях України. А нещодавно організація передала Національній раді обладнання для регіональних представництв, які найбільше постраждали від війни.

Національна рада цінує усю допомогу і надзвичайно вдячна за підтримку, щире і дружнє ставлення до потреб України, українців і медійного сектору. Віримо, спільними зусиллями нам вдасться подолати підступного і брехливого ворога.

Нагадаємо, до Списку Вдячності входять:

  • медіарегулятори, що надають дозволи для трансляції українські каналів у своїх країнах і блокують російську пропаганду; 
  • телеканали, що транслюють українські програми чи почали перекладати свої програми українською на підтримку нашої країни;
  • медіагрупи, які запустили радіо українською або надали ефір українським радіостанціям;
  • провайдери і платформи, які блокують російські канали та включають українські;
  • радіостанції, що почали виробництво програм українською або ретранслюють українські радіопрограми.

А також окремі медійні особи, міжнародні компаній та організації, які роблять свій внесок у Перемогу України і захист, безпеку та відбудову українського медіасектору.