У Празі почало мовити «Радіо Україна» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

У Празі почало мовити «Радіо Україна»

У Чехії у складі медіагрупи «Медіа Богемія» розпочало мовлення «Радіо Україна». Його контент спрямований насамперед на підтримку українських громадян, які залишили свою країну, рятуючись від російської агресії. Слухати радіо можна на сайті Radioukrajina.CZ чи на мобільному застосунку.

На хвилях «Радіо Україна» насамперед звучатиме важлива практична інформація для вимушених переселенців. Вагомим елементом ефіру стане українська музика і розважальні програми. Також плануються випуски новин, авторські програми, експертні коментарі і програми для дітей.

Керуватимуть «Радіо Україна» менеджери медіагрупи «Медіа Богемія», до якої входять такі радіостанції, як «Радіо Бланік» і «Хітрадіо». До співпраці запрошено українських журналістів, які переїхали до Чехії у час війни.


Великі зусилля до відкриття «Радіо Україна» доклав посол України в Чехії Євген Перебийніс. Він заявив, що цей проєкт стане в пригоді українцям, які змушені були переїхати до Чехії, рятуючись від російської війни проти України. Однак, на його переконання, ця радіостанція зацікавить і чехів, яким буде цікаво ознайомитися з українською музикою, вивчати українську мову, культуру тощо.

Раніше «Чеське Радіо» розпочало мовлення українською онлайн. Також радіостанція створює подкаст «Новини для українців у Чеській Республіці», орієнтований на запити і практичну інформацію для біженців з України.

Фото з фейсбук-сторінки посольства України в Чехії

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше