У рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи проходить практичний семінар для працівників Національної ради з моніторингу медіа

02.06.2015

У Національній раді в рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» 20 – 22 квітня проходить практичний семінар із моніторингу медіа для працівників апарату та регіональних представників.

Тренінг проводитиме медіа-аналітик, консультант і тренер, експерт Ради Європи із більше ніж 12-річним стажем Расто Кужель, який брав участь у 26 місіях ОБСЕ зі спостереження за виборами в різних країнах світу та у понад 50 виборчих проектах ООН, Ради Європи та інших міжнародних фондів і організацій.

Учасники семінару на практиці удосконалюватимуть свої знання щодо проведення моніторингу медіа під час виборів,  кількісного та якісного  аналізу висвітлення у ЗМІ виборчого процесу, адже рівний доступ усіх суб’єктів політичного процесу до вітчизняних ЗМІ в цей час є одним із зобов’язань України перед Радою Європи. Також розглядатимуться питання моніторингу пропаганди, мови ворожнечі за засобів можливої протидії.

Як зазначив у вітальному слові голова Національної ради Юрій Артеменко, регулятор перебуває в безперервному пошуку кращих практик не тільки в теоретичній площині, але й технічній. Так, із канадською стороною напрацьовуються можливості забезпечення вітчизняного регулятора сучасним моніторинговим центром із дистанційним доступом, що має мінімізувати людський фактор.

Голова Національної ради також розповів про своє бачення перспектив розвитку медійного сектору в Україні та механізми захисту телерадіопростору в державі, набуті у протидії інформаційній агресії Російської Федерації. Українські практики, зауважив Юрій Артеменко, вже зараз імплементуються деякими європейськими країнами.

Очікується, що практичний семінар буде достатньо інтерактивним, його учасники розглянуть чимало реальних випадків, будуть залучені до практичних вправ і занять.