У серпні в половини радіоcтанцій зросла кількість української мови - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

У серпні в половини радіоcтанцій зросла кількість української мови

«Русское радио – Україна» вперше опинилося серед лідерів ведення передач державною мовою, а «Наше радіо» і «Hit FM» збільшили обсяг української мови у передачах на 27%. Про це на засіданні 16 вересня повідомила членкиня Національної ради Олена Ніцко. Які зміни відбулися в радіоефірі за останній місяць і скільки української мови звучало у серпні в ефірі загальнонаціональних радіомовників – Національна рада оприлюднила нові результати моніторингу виконання мовної квоти в ефірі 14 загальнонаціональних радіостанцій.  

Значне перевищення мовної квоти і далі спостерігається в радіопередачах – програми ведуться українською більше ніж визначено як обов’язкова частка ≥60%. У 8 із 14 радіостанцій мова передачі 100% державна, серед таких – «Країна ФМ», «Українське радіо», «Наше радіо», «Люкс ФМ», «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура», «Kiss FM», «Hit FM». Також високі показники, які перевищують 90%, у «Русское радио – Україна» – 99% і по 96% – у «Шансон» і «Пятница». Варто зауважити, що «Русское радио – Україна» цього місяця збільшило обсяг української мови в передачах на 22% й так вперше опинилося серед лідерів виконання мовної квоти. Так само у серпні кількість державної мови зросла у передачах «Наше радіо» і «Hit FM» – на 27%, «Шансон» – на 12%, «Пятница» – на 11%, «Перець ФМ» – на 8%.

У піснях, які транслюють загальнонаціональні радіостанції, українська мова фіксується рідше, однак її обсяг у загальнодобовому мовленні так само у межах встановленої законом квоти ≥ 35%

Пісні 100% українською мовою вже традиційно звучать на «Країна ФМ», «Українське радіо» та «Радіо Культура». Ще одна суспільна радіостанція «Радіо Промінь» 99% свого ефіру наповнює піснями в українському виконанні.

Ротація пісень українською мовою порівняно з попереднім місяцем значно зросла у «Радіо Культура» – на 15%.

Найменше україномовних пісень транслював «Шансон», другий місяць поспіль їх обсяг в ефірі радіостанції становить 39%.

Для радіостанцій із переважною більшістю пісень офіційними мовами Європейського Союзу квота на пісні державною мовою ≥25%. З показниками «Kiss FM» – 33%, «ХІТ ФМ» – 31% та «Мелодія» – 29% цю вимогу закону також було виконано.

Під час оприлюднення результатів моніторингу Олена Ніцко побажала мовникам й надалі виконувати вимоги мовного законодавства та підвищувати якість програм. Нині Національна рада моніторить ефір телеканалів на дотримання мовної квоти, його результати також невдовзі буде повідомлено.

Докладніше з результатами моніторингу 14 загальнонаціональних радіостанцій можна ознайомитись в інфографіках.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше