У серпні – вересні виявлено трансляцію шести фільмів з ознаками порушень законодавства про кінематографію

20.09.2016

У період із 15 серпня по 11 вересня цього року Національна рада провела моніторинг дотримання загальнонаціональними мовниками законодавства України про кінематографію. За результатами моніторингу зафіксовано трансляцію п’яти художніх фільмів та одного телесеріалу з ознаками порушень статті 151 Закону України «Про кінематографію».

Трансляцію фільмів із ознаками порушення законодавства про кінематографію було зафіксовано на телеканалах «Україна» (х/ф”Отец-одиночка”, х/ф “Горькое счастье” і х/ф “Подарок судьбы”), «НТН» (т/с “Побег” і х/ф “Выгодный контракт”) та «1+1» (х/ф “Любовь-морковь 2”).

Порушення стосуються трансляції продукції виробництва Російської Федерації, виготовленої після 1 січня 2014 року, а також наявності позитивних образів правоохоронних органів РФ і СРСР. Зокрема, останні були у фільмах, демонстрованих телеканалами «НТН» і «1+1». А телеканал «Україна» змінив назву усіх показаних ним творів. Крім того, за інформацією, що міститься на офіційному сайті Міністерства культури Російської Федерації, рік їх виробництва – 2015 або 2016.

Інформацію про факти недотримання мовниками законодавчих норм Національна рада передала до Державного агентства України з питань кіно для відповідного реагування.

Мовники мають враховувати, що, окрім моніторингу регулятора, за ефіром телеканалів пильно стежить і глядач. Національна рада постійно отримує повідомлення від небайдужих громадян про можливі порушення під час трансляції програм і передач та фільмопоказу. Усі ці звернення ретельно опрацьовуються. Зокрема, була реакція на публікацію в «Детекторі медіа» щодо прем’єри 4-серійної мелодрами «Шкідливі поради» («Вредные советы») на телеканалі «Інтер».

Національна рада оперативно зв’язалася із Держкіно щодо наявності прокатного посвідчення у цього серіалу, і отримала відповідь, що посвідчення видавалося. Утім, регуляторний орган запропонував відомству надати такі пояснення публічно.

Принагідно ще раз звертаємо увагу ліцензіатів на те, що моніторинг ефіру відбувається постійно, тому спроби приховування справжніх вихідних даних фільмів, будуть ретельно перевірятися. Закликаємо мовників бути свідомими і відповідальними перед громадянами, які у період військового протистояння надзвичайно чутливо реагують на будь-які інформаційні виклики чи маніпулювання.