У Сімферополі обговорили проблеми кабельного телебачення

25.11.2011

17 листопада в Сімферополі відбулася робоча нарада представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в АР Крим з провайдерами програмної послуги автономії. В її роботі взяли участь керівники підприємств із Сімферополя, Керчі, Євпаторії, Феодосії, Ялти, Алушти, Джанкоя, районних центрів автономії.

Представник Національної ради проаналізував типові ознаки порушень вимог законодавства і умов ліцензій, які були виявлені під час моніторингів і перевірок провайдерів програмної послуги у 2011 році, надав рекомендації щодо їх уникнення, наголосив на необхідності вчасного надання звітів щодо виконання рішень регуляторного органу та завершення переоформлення ліцензій старого зразка. Особливу увагу присутніх він звернув на позитивний досвід провайдерів програмної послуги Євпаторії, котрі домовилися про невикористання неадаптованих до норм вітчизняного законодавства іноземних каналів, щоб ніхто не мав незаконних економічних переваг.

Під час наради керівники підприємств обговорили проект Положення про видачу, переоформлення та видачу дубліката ліцензії провайдера програмної послуги. Більшість виступаючих пропонували зменшити кількість інформації, що міститься у додатках до ліцензії, зокрема, повернутися до торішнього способу зазначення переліку каналів, які ретранслюються. Також були висловлені сумніви, щодо доцільності розгляду в Положенні питань, пов‘язаних з дистриб‘юторами програм. За результатами обговорення, були підготовлені та направлені до Національної ради пропозиції щодо вдосконалення проекту цього документа.