У Страсбурзі обговорюють політики для покращення і забезпечення якіснішої безпеки медіасередовища
На 16-му засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI ), що триває з 3 по 7 червня у Страсбурзі, Франція, країни-члени працюють над розробленням і методами реалізації політик на покращення і забезпечення більшої безпеки медіасередовища. Інтереси України у заході представляє перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.
Сьогоднішнє засідання розпочалося з обговорення імплементації Рекомендації Комітету Міністрів щодо захисту і безпеки журналістів. Учасники розпочали роботу над документом із робочою назвою «Страх як фактор вибору між самоцензурою та етикою журналістики в Європі». Він важливий з огляду на ті обставини, в яких часто опиняються журналісти і які істотно впливають на виконання ними своїх професійних обов’язків.
Так, представник Італії розповів про позитивну практику своєї країни у цій сфері. Оскільки журналісти країни серйозно потерпають від насильства з боку організованої злочинності та інших небезпечних чинників, в Італії діє Координаційний центр. Законодавчо він був створений як платформа співпраці журналістів, префектів та інших причетних сторін у сфері протидії злочинам.
Рада Європи постійно відстежує питання захисту й безпеки журналістів, умов, у яких вони працюють, і реагування держав на перепони і порушення щодо виконання ними своєї роботи.
На Платформі підтримки захисту журналістики та безпеки журналістів Ради Європи у щорічному звіті партнерських організацій повідомляється про зростання загроз та аналізується стан ситуації з безпекою професії. З ним можна ознайомитися за посиланням.
Цього року Рада Європи відзначатиме своє 70-ліття, відповідно під час засідання Комітету багато розмов ведеться про надзвичайну роль свободи слова для забезпечення прав людини, адже саме права людини є основою діяльності Ради Європи від початку створення цієї організації. Саме повага до цілісності й суверенітету країн-членів Ради Європи є питанням номер один, коли йдеться про стан справ у цій організації.
І ось у цей ювілейний рік наближається момент, коли до активного членства найближчим часом може бути повернута Росія, вилучена з-за столу ухвалення рішень у Раді Європи за агресію щодо України.