У Сумах відбувся міжнародний медійний семінар

08.02.2013

Питання професійних стандартів сучасної журналістики обговорено на міжнародному семінарі за участю вчених та журналістів-практиків із Швеції, Польщі, Латвії, Росії, України, що проходив цими днями у Сумах.

Відкриваючи цей представницький форум, професор стокгольмського Університету Упсала (Швеція) Грегорі Сімонс зазначив: «Семінар, який проводиться в рамках спільного проекту країн-учасниць, має на меті об’єднати науковців і журналістів-практиків у діалозі з обміну досвідом щодо вирішення найважливіших проблем, які стоять сьогодні перед засобами масової інформації та журналістикою в цілому». Незважаючи на те, що країни, які представлені на цьому авторитетному зібранні, різні з погляду рівня демократії і свободи слова, «їх поєднує спільне прагнення – створення єдиної стійкої мережі функціонування журналістики в суспільстві, визначення її переваг і реальних ризиків», – наголосив він.

Учасники семінару заслухали виступи науковців і журналістів-практиків на такі теми:
«Демократизм засобів масової інформації як відповідність запитам споживачів інформації»;
«Журналістська громадська організація: забезпечення збалансованої інформації для суспільства»;
«Національна спілка журналістів України в системі засобів масової комунікації»;
«Система підготовки журналістів: вітчизняний та регіональний досвід».

З доповіддю «Роль представництва Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в контексті якісного розвитку телерадіопростору Сумської області» перед присутніми виступив представник Національної ради в Сумській області Микола Таранюк.

Учасники зустрічі висловили спільну думку, що в нинішніх умовах засоби масової інформації розглядаються як ключовий компонент взаємодії і співробітництва між державами. Досягти конкретної мети у виробленні стратегії взаємовідносин можливо через відкриту і вільну дискусію та діалог з обговорення існуючих проблем, ідей та рішень щодо актуальних питань у галузі журналістики. Саме в такий спосіб можуть бути вирішені основні цілі проекту – формування стійкої співпраці й партнерства між ученими й журналістами в довгостроковій перспективі та підвищення інформованості громадськості з проблем, які стоять перед журналістикою сьогодні.

Гості ознайомилися з навчально-технічною базою Сумського державного університету для опанування медійних професій, яка вважається однією з кращих в Україні. За своїми характеристиками телерадіостудії не поступаються професійним, обладнані сучасною технікою й відповідають європейським стандартам підготовки майбутніх журналістів.

У роботі семінару також узяв участь і виступив голова Національної ради з електронних мас-медіа Латвії Aйнарс Дімантс.