Україна подасть позов проти РФ за блокування мовлення на Крим - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Україна подасть позов проти РФ за блокування мовлення на Крим

Всі випадки порушень прав мовників з боку окупованого Криму, зокрема блокування українського радіосигналу, ляжуть в основу нового позову України проти РФ.

Про це QHA повідомив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

Як відомо, російська окупаційна влада відразу ж після анексії півострова заблокувала українське мовлення у Криму. У березні 2017 року неподалік адмінмежі з окупованим Кримом, на Чонгарі Україна встановила телекомунікаційну вежу з діапазоном мовлення у 100 кілометрів. Однак навіть при тестовому режимі окупанти намагалися знову заглушити український сигнал.

— На території анексованого Криму відбуваються спроби заглушити наш сигнал. Найбільше це стосується сигналу українського радіо. Ми припускали, що вони будуть це робити. Протистояти з нашого боку дуже складно, хіба що у судовому порядку. Ми зараз готуємо звіт щодо порушень прав мовників про вкрадені частоти та їхнє використання. Всі вони будуть враховані при складанні позову України проти РФ. Ми будемо вимагати певних санкцій, — сказав він.
За словами Костинського, єдиною можливістю обійти блокування радіо-і телесигналу на даний момент є розширення українського мовлення на нових частотах.

— Наше завдання зараз — просто розширювати українське мовлення. Вони будуть глушити одну частоту, а ми — запускаємо її на нових. Це єдина робота, яку ми можемо зробити — розвивати українське мовлення та вимагати санкцій, — додав він.

Як повідомляло раніше QHA, 5 вересня український парламент прийняв у першому читанні законопроект № 5547 «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України».

Закон дозволить видавати ліцензії для мовлення на зону АТО і окупований Крим за спрощеною процедурою.

Нагадаємо, 17 березня 2017 року у селищі Чонгар біля адміністративного кордону з Кримом відбулося відкриття нової телерадіовежі. Радіус дії можливого сигналу телевежі становить 120-130 км для радіо (80 км впевненого прийому) і 50-60 км для телебачення.

Сергій Костинський на початку вересня заявив, що у Чаплинці проводяться роботи зі збільшення телевежі з 92 метрів до 130. Коли роботи будуть завершені, з кожної вишки будуть додатково мовити 8-10 українських телеканалів.

Джерело Агентство “Кримські новини”

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше