Україна представила звіт про нелегальний інтернет-контент для дослідження Ради Європи - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Україна представила звіт про нелегальний інтернет-контент для дослідження Ради Європи


У рамках забезпечення представництва України у Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI) Секретаріат цього органу повідомив, що Швейцарський інститут порівняльного права завершив дослідження практик і законодавчих норм 47 держав-членів Ради Європи з питань блокування, фільтрування та обмеження доступу до нелегального інтернет-контенту. Україну у цій європейській інституції представляє перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.



Як зазначається, робота над дослідженням була розпочата 24 листопада 2014 року. Її мета – опис і оцінка правової бази країн-членів Ради Європи, а також відповідного прецедентного права і практик у цій галузі. Дослідження складається із двох частин: перша – доповіді кожної держави-члена Ради Європи (це детальний аналіз законів і практик із блокування, фільтрування та обмеження доступу до нелегального інтернет-контенту); друга – порівняльна характеристика, що стосується законодавства і практик у державах-членах Ради Європи.



Дослідження відбувалося у три етапи:
•I етап. Формування у співпраці з Радою Європи детального опитувальника, який став основою звітів.
•II етап. Розробка звітів кожної держави-члена Ради Європи. Основними джерелами для них слугувало відповідне законодавство, а також наукові роботи з конкретних питань. Крім того, у деяких випадках, залежно від ситуації, були проведені інтерв’ю із зацікавленими сторонами для того, щоб отримати більш чітке розуміння ситуації.
•III етап. Розгляд Радою Європи та Швейцарським інститутом порівняльного права цих звітів.



Кожен звіт має таку структуру:
1. Правові джерела блокування, фільтрування та обмеження доступу до нелегального інтернет-контенту.
2. Нормативно-правова база стосовно блокування, фільтрування та видалення нелегального інтернет-контенту.
3. Процесуальні аспекти.
4. Загальний моніторинг Інтернету.
5. Оцінка судової практики Європейського суду з прав людини.



Зі звітом України та інших країн можна ознайомитися за посиланням.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше