Україна представила звіт про нелегальний інтернет-контент для дослідження Ради Європи - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Україна представила звіт про нелегальний інтернет-контент для дослідження Ради Європи

 


У рамках забезпечення представництва України у Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI) Секретаріат цього органу повідомив, що Швейцарський інститут порівняльного права завершив дослідження практик і законодавчих норм 47 держав-членів Ради Європи з питань блокування, фільтрування та обмеження доступу до нелегального інтернет-контенту. Україну у цій  європейській інституції представляє перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.


 


Як зазначається, робота над дослідженням була розпочата  24 листопада 2014 року. Її мета – опис і оцінка правової бази країн-членів Ради Європи, а також відповідного прецедентного права і практик у цій галузі. Дослідження складається із двох частин: перша – доповіді кожної держави-члена Ради Європи (це детальний аналіз законів і практик із блокування, фільтрування та обмеження доступу до нелегального інтернет-контенту); друга  – порівняльна характеристика, що стосується законодавства і практик у державах-членах Ради Європи.


 


Дослідження відбувалося у три етапи:
• I етап. Формування у співпраці з Радою Європи детального опитувальника, який став основою звітів.
• II етап. Розробка звітів кожної держави-члена Ради Європи. Основними джерелами для них слугувало відповідне законодавство, а також наукові роботи з конкретних питань. Крім того, у деяких випадках, залежно від ситуації, були проведені інтерв’ю із зацікавленими сторонами для того, щоб отримати більш чітке розуміння ситуації.
• III етап. Розгляд Радою Європи та Швейцарським інститутом порівняльного права цих звітів.


 


Кожен звіт має таку структуру:
1. Правові джерела блокування, фільтрування та обмеження доступу до нелегального інтернет-контенту.
2. Нормативно-правова база стосовно блокування, фільтрування та видалення нелегального інтернет-контенту.
3. Процесуальні аспекти.
4. Загальний моніторинг Інтернету.
5. Оцінка судової практики Європейського суду з прав людини.


 


Зі звітом України та інших країн можна ознайомитися за посиланням.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше