«Українське радіо» 24 вересня відновить мовлення в повному обсязі

22.09.2015

ГОЛОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ЮРІЙ АРТЕМЕНКО ПОВІДОМИВ, ЩО КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВЖЕ НАДАЄ НА ПОТРЕБИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДІОКОМПАНІЇ УКРАЇНИ 2 МЛН. 735 ТИС. ГРИВЕНЬ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ МОВЛЕННЯ В ПОПЕРЕДНІХ ОБСЯГАХ. ЦЕ ДОЗВОЛИТЬ ВІДНОВИТИ МОВЛЕННЯ ВСІХ ТРЬОХ ПРОГРАМ «УКРАЇНСЬКОГО РАДІО».

Голова Національної ради Юрій Артеменко повідомив, що Кабінет Міністрів України вже надає на потреби Національної радіокомпанії України 2 млн. 735 тис. гривень, необхідних для відновлення мовлення в попередніх обсягах. Це дозволить відновити мовлення всіх трьох програм «Українського радіо».

Як відомо, керівництво НРКУ з 9 вересня ухвалило рішення відключити передавачі на середніх, ультракоротких і ФМ-хвилях через зменшення обсягу фінансування державної компанії на понад 3 млн гривень. Програми першого каналу (УР-1) були вимкнуті всюди, крім обласних центрів, програми каналу «Промінь» (УР-2) і «Культура» (УР-3) поширювалися тільки в Києві. На хвилях обласного радіо мовлення також припинялося на певні проміжки часу.


Така ситуація викликала обурення слухачів, а державні органи, які відповідають за телерадіоінформаційний простір держави, спільно звернулися до вищого керівництва держави з вимогою негайно вирішити це питання. «Це було прикро. Це була велика помилка, – зазначив Юрій Артеменко. – Я радий, що «Українське радіо» вдалося відстояти!».


Планується, що 24 вересня цього року всі передавачі буде увімкнено.