Українське радіо отримало ліцензію на 17 частот у ФМ-форматі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Українське радіо отримало ліцензію на 17 частот у ФМ-форматі

9 червня голова Національної ради Юрій Артеменко вручив генеральному директору Національної телекомпанії України Зурабу Аласанії і  директору виконавчому Філії НТКУ «Центральна дирекція «Українське радіо» Анатолію Табаченку ліцензію на радіомовлення на ФМ-частотах. Мова йде про 17 частот в 11 областях України, які отримав мовник за результатами конкурсу, підсумки якого були підбиті 31 березня цього року.

 Зокрема, нові частоти для Українського радіо були надані у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Черкаській і Чернігівській областях. Відтак ФМ-мережа Українського радіо зросла до 55 частот у 19 областях України.

Юрій Артеменко нагадав, що більшість із них були отримані ліцензіатом у минулі роки: 31 частота – 2014 року, 7 частот – 2015-го і  17 частот – 2016 року.

Вдячність за проведену роботу і позицію регуляторного органу в питанні розбудови українського телерадіопростору висловив Зураб Аласанія. «Багато років я працюю у цій галузі, і ніколи за всі ці роки такої Національної ради не було. Вона робить все, щоб країна справді існувала, ставала такою, як має бути, надає всі переваги Україні. Я спостерігаю як журналіст: між членами Нацради немає розбіжностей у цьому векторі, і це одна з небагатьох державних організацій, яка дає надію на майбутнє моєї країни», – сказав він.

Анатолій Табаченко зі свого боку зауважив, що якщо два роки тому, коли в Національну раду прийшов новий склад, Перший канал Українського радіо мав ФМ-мовлення лише у трьох обласних центрах, то зараз залишилося всього три обласні центри, де його немає. Крім того, на його думку, цю подію слід розглядати як логічне продовження надзвичайно великої роботи зі створення суспільного мовлення. «Оці ліцензії – це головна умова нормального існування суспільного мовлення, радіо, щоб воно було почуте», – наголосив А. Табаченко.

Нині Українському радіо бракує ФМ-частот у Івано-Франківську, Одесі та Харкові.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше